DAATH

Aki mindent törvénnyel akar szabályozni, inkább előidézi a hibát, mintsem megjavítja. Amit nem lehet megszabályozni, azt okvetlenül meg kell engedni, még ha gyakran kár is származik belőle.

Benedictus Spinoza

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


Felmérés: ELTE kannabiszhasználat önkontrollja
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Felmérés: Global Drug Survey 2021
Tiltás: (jan. 1.) szigorúbb ÚPA büntetési tételek
Tiltás: (szept. 24.) 207 anyag lett C-listás
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (843 - 852)
 (Témakör: EVER GREEN)

 
 
>>> EVER GREEN <<<
pusztulavilág2008. december 11. 16:52
 
 
Az esővizet tudom én is ajánlani. Egy nagy hordóban gyüjtöm, szóval még áll is hetekig, szerintem ez is jót tesz neki. Soha nem tátoztam, nem is ismerem a tápokat igazából, mégis bőven megvan a W/g termés, sőt. 7 l-es cserépben 1/3 föld (akár a legolcsóbb), 1/3 perlit, 1/3 biohumusz, én így csinálom. Öntözés a cserépemelgetős módszerrel, de ez az utolsó 1-2 hetet leszámítva mindig 3 naponta van.
Tester, hogy értetted azt, hogy rövidebb veg szakasz és tréningelt növények=termés növekedés?
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
tester2008. december 11. 16:28
 
 
Először megáll a fejlődésben, főleg ha még palánta.

De az hogy locsolás után lekonyul aztán egy idő után visszább áll.

A híg csalánlé is több kárt okozhat mint hasznot, fiatal növények lombtrágyázásával könnyen el lehet tömíteni a sztómákat, meg hát érted... kicsi.

Nemrég halottam a rádióban egy védőnőtől hogy tapasztalta hogy 3 hónapos gyereknek csipszet, 7 hónaposnak pörköltet adtak.

Ilyen korai szakaszban több hátrányos következménnyel járhat a tápozás mint előnyössel, még ha sikerül is a megfelelő (alacsony) szinten tartani a trágyázást, ennek előnyei minimálisak, nem járulnak hozzá a nagy mértékben a növény fejlődéséhez.
A tápozás is csak részese a megfellő termesztési körülményeknek, ott van a gyakran elhanyagolt szellőzés, a jó állagú közeg, a megvilágítás, az EC, pH...

Sokan elköbvetik azt a hibát hogy tápozással és más kiegészítő szerek hozzáadásával akarnak segíteni a növények hozamán, fejlődésén, pedig ezt gyakoribb/jobb szellőzéssel, légcserével, jobb fénykihasználással (fényvisszaverő anyagok, rendelkezésre álló hely kihasználása,) rövidebb veg szakasz, több vagy tréningelt növény alacsonyabb hőmérséklet. stb-vel könyebben elérhető, hiszen főleg ezek a körülmények játszanak szerepet a fejlődésben, a rendelkezésre álló tápok és a tápozás csak egy a sok közül.
túl van.
Túl van lihegve a tápozás.
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Spangla2008. december 11. 16:09
 
 
"A túllocsolás okozza a nitrogén hiányos tüneteket (gyakorlatilag a nedves közegben nem képes a növény felvenni a nitrogént, de ettől még nem fog sárgulni."

Vazze akkor most hogy van ez nem képes felvenni a nitrogént de nem sárgul :D Akkor mit csinál zöldül?
attól még hogy nedves a közeg a N felvehető csak ugye O2 nincs a közegben ezért állnak le a dolgok. Viszont ha a pH megy el akkor nem képesek a molekulák a gyökereken keresztül felszívódni mert a kématás nem megfelelő. Nem jön létre az ozmózis

Hát nemtom a csalánnál mi szervesebb...

A magas pH jellemző tünete a lefele görbülő levélhegyek és a pontszerűen megjelenő sárguló barnuló pontok. Esetleg hosszírányban csavarodó levélujjak. Jellemző a N hiány mert az az első ami megjelenik majd követi az összes többi.Nem a a locsolás következtében begörbülő majd felálló levelekről beszélek.
Ha a levélhegy nem áll egyenesen akkor gond van. Úgyanúgy lekonyul meg visszaáll a levél de a hegye görbe marad!!

Peace
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Spangla2008. december 11. 15:58
 
 
Ha nem sóalapú műtrágyát használsz nincs minek felhalmozódni és kicsapódni!!
Feleslegesen vitázunk az igaz mert egy képet se láttam.
Mindkettőnknek megvan a maga igaza.....
Nincs szentírás hogy a 6,8 as ph a jó inkább 6-7 között de a hatoshoz közelebb eső tartományban jobb az összes tápanyag felszívódása. Ha van egy jól bekevert talajod( nem shopos hanem amit te kevertél ) nem lesz gond a ph-val csak ha szar a víz amivel öntözöl. Ez tény. Ha magasabb a ph könyebben feljebb is szalad ha alkalom adódik rá mert valami gáz van a vízzel vagy mással.
A táp meg igenis jót tesz a a magoncnak ha szerves és nem SÓalapú.
A műtrágyát hanyagolni kell és kész
Szigyának meg aszondom ha már vidéken lakik akkor szerváljon már esővizet a szomszédból és soha többet nem lesz ilyen gondja :D
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
tester2008. december 11. 15:47
 
 
A túllocsolás okozza a nitrogén hiányos tüneteket (gyakorlatilag a nedves közegben nem képes a növény felvenni a nitrogént, de ettől még nem fog sárgulni.

Egy pusztán nitrogénhiányos közegben nem sárgulás és kókadás a tünet, hanem a növekedés lassulása, megállása.

Ha ehhez hozzájárul a túlöntözés okozta fulladás, a gyökérszőrök elhalása, kezdődő rothadás, akkor kezd a növény látványosan haldokolni, a gyökerek nincsenek olyan állapotban hogy BÁRMIT is képesek lennének felvenni ezért elkezdik saját tartalékaikat felhasználni, megkezdődik a sárgulás.

Ha ehhez hozzávesszük hogy locsolás után a növény lekonyul, azztán viszont visszaáll, az elsődleges ok biztos hogy a túlöntözés.


3-4 napos növényt még szervesnek vagy organikusnak nevezett trágyával sem szabad tápozni, még az extrémen híg oldatok is csak a földben felhalmozódó toxikus anyagok felhalmozódásához járulnak hozzá, az összes szükséges tápanyag ott van a földben (akár felvehető állapotban akár nem, de) további tápok adagolásával azok csak kicsapódnak, felhalmozódnak, savanyítanak, égetnek...


A föld optimális pH-ja 6.8 körül mozog kendernél. Gyakran pont a tápszerek okozta savanyítás (pH csökkenés), és a kicsapódó ásványi sók okozzák a tápanyagok kizárását és nem a talaj lúgossága, de igazad van, mivel a lúgos víz általában kemény is, így ezek sói is hozzájárulnak a kicsapódáshoz.

A fél literes tejfölös dobozokhoz volt szerencsém, bár tiszta virágfölddel, de heti 1 max 2 locsolással, tápszerek nélkül sosem bukkant fel táphiány, maximum túllocsolásból eredő konyulás sárgulás.
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Spangla2008. december 11. 14:21
 
 
"Egyébként normális az, ha minden öntözés után azonnal lekókadnak a levelek és egy nap múlva javulnak meg?"

Ha elolvastad volna látnád hogy egyértelmű hogy szar a közeg.
Az nem normális hogy egy nap múlva áll ismét a levél!!!!!!
Le se szabadna annyira kókadnia hogy az már a túlöntözésre hasonlítson.
Mivel szar a víz amivel locsolt és nem volt benne semmi ezért szar a közeg Ph-ja és kész. Lehet imákat mondani de egy szar közegre csak az átültetés a megoldás semmi más.
Szerinted mitől sárgul? Hát a táphiánytól!! Fél liter cserép 2/3 arányban virágföld: lássuk csak 3- 3,5 dl föld . Na ez aztán a rengeteg táp :D
Ráadásul ez a hatalmas mennyiség is felvehetetlen állapotban van.......

Peace
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Spangla2008. december 11. 14:14
 
 
Az a fél literes cserép 30 fokban nem tartja sokáig a nedvességet. Föleg hogy nikecell van benne !!!! A talaj Ph tuti szar, majd két hónap szenvedés után rájön. A B föld 6,2 es Phezzel még nem is lenne gond mert jó, ha erre rendszeresen olyan vízzel öntözöl aminek lényegesen magasabb mondjuk 7 körüli akkor simán elmegy a ph és beindul a törpenövés , szenvedés.... Főleg hogy semmi puffer a talajban mert ugye táp se kell:D
Igen ha szerves a trágya mehet rá már 3-4 naposan.
Lombtrágya miért ne baj nem lehet belőle ha szerves :D
A tiszta higítatlan csalánlé nem égeti meg a magoncot és imádják.
Erre a történetre senki nem gondolt.....
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
tester2008. december 11. 13:45
 
 
Spangla most ezzel tényleg azt akarod mondani, hogy
9 napos növényt ami 2/3os virágföldes keverékbe van trágyázzon, sőt lombtrágyázzon,
és ha locsolás után egyből lekókad, az nem azért van mert túl van locsolva, hanem mert elmászott a virágföld pH-ja (mitől?).
(bár azóta nem 9 napos az tény, ha még egyáltalán él)

Lehet hogy az ionizált víz a ludas(pHban is ha ez van), ez is le lett írva már, hogy érdemesebb lehet keverni inkább, vagy csapvizet vagy mást használni helyette.

Az átültetés minden tápanyaggal kapcsolatos növényproblémánál jó ötlet, de egy szar állapotban lévő, valszínűleg túllocsolt palántánál lehet hogy annyira szerintem nem.

Szinte biztos hogy a túllocsolás és az ebból eredő problémák a gond.
 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Spangla2008. december 11. 12:27
 
 
"sárgák lettek az első levelek (nem szik) és a többi is fakul, az egyik pontokban szárad és fakul.
Egyébként normális az, ha minden öntözés után azonnal lekókadnak a levelek és egy nap múlva javulnak meg?"

Mér nem mondja már meg senki hogy a talajod ph-ja elmászott!!!!
Nem tudja felvenni a nitrogént a talajból, azért sárgul.
Ültesd át és adjál neki tápot de ha nem muszáj ne műtrágyát hanem valami szerveset. Ne hanyagold el a lombtrágyázást sem!! Attól hamar helyrejönnek.
29-31 fokban fél literes cserepet elég nehéz túlöntözni......

 

 
 
>>> EVER GREEN <<<
Sevil2008. december 11. 12:18
 
 
Felkerült a Cannabis Kultusz első száma onlineban a CK honlapra
http://www.cannabis.kultusz.com/anyagok/2008_augusztus.pdf
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 5666)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportoldalon saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!