DAATH

Bátorság nem létezik, csupán a félelemnek vannak fokozatai.

John Wainwright

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


Felmérés: ELTE kannabiszhasználat önkontrollja
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Felmérés: Global Drug Survey 2021
Tiltás: (jan. 1.) szigorúbb ÚPA büntetési tételek
Tiltás: (szept. 24.) 207 anyag lett C-listás
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (633 - 642)
 (Témakör: Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje)

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
jean-sol-partre2011. szeptember 29. 19:12
 
 
folyt.:
- Mikor először bemutatták nekem Nancy teljesen le volt kötözve, napi huszonnégy órában. Teljes kényszerzubbonyban volt, és a lábai ki voltak kötve az ágyhoz. Erre a szélsőségesen önpusztító viselkedése miatt volt szükség. Ha a kezei szabadok voltak, megpróbálta kinyomni a szemét, fejbe ütni magát, amilyen erősen csak lehet, leharapni az ujjait, kitépni a nyelvét. Teljesen le volt soványodva, duzzanatok és zúzódások borították a testét, szemei véraláfutásosak voltak a beesett szemgödrökben. Nem tudta visszatartani a vizeletét, és nem volt hajlandó enni. Intravénásan táplálták, és úgy nézett ki, mint egy összevert, kiéhezett, vadállatias, nyolcvan éves asszony. Nem teremtett szemkontaktust, nem reagált semminemű fizikai ingerlésre, megpróbált torokhangokat kiadni és köpni, de nem sikerült neki, annyira kimerült volt. Az ülés nagyon hosszú és viharos volt. Fél óra elteltével intenzív sikításba kezdett. Rövid időre abbahagyta, és halkan azt suttogta: „Sajnálom”, majd folytatta a sikítást. Megkövültnek látszott, ringatózó mozdulatokat tett, lopva körbepillantott, mintha megpróbált volna kitérni az elől, hogy megtámadják. Aztán beszélni kezdett: „Gary, tarts erősen, tarts erősen, tarts engem”. És ilyeneket visított: „Mama, áú, ó, fáj, ó”.

És ezek csak töredékek, amik itt a DAATH-on is fenn vannak. Ha olvasol többet ettől a csodálatos embertől azt hiszem meg fog változni a véleményed.

De rajta kívül is jópár pszichedelikus terápiával foglalkozó szakember tett olyan megállapítást, hogy a skizofrén betegeknél LSD, vagy pszilocibin hatása alatt megszűnik az addigi állandó hallucináció, kényszeres viselkedés, kommunikációs gát.
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
jean-sol-partre2011. szeptember 29. 19:07
 
 
deeptrip:

Nekem ezek elég komoly aktuális javulásoknak tűnnek a viselkedésben, ha már így akarod ezt megközelíteni:

- Az üléseken Timmy viselkedését nyugtalanság, félelem, pánik és szorongás jellemezte. Időnként megnyugodott és megengedte a kísérőknek, hogy ölbe vegyék, megdörzsölgessék vagy gyengéden megetessék. Hosszabb időkön át semmilyen kapcsolata nem volt a környezetével. Egy későbbi ülésen mintegy két óra telt így el, amikor is hirtelen felállt, szemei elkerekedtek a megdöbbenéstől, és azt suttogta „Láttam Istent”. Az ezt követő üléseken jóval nagyobb szókincset kezdett használni, elhagyta az echolaliát és az ismételgetést.

- A kezelés előtt Stevie nagyon visszahúzódó és izolált volt és senkinek sem válaszolt. Rendkívül katatón állapotok és katatóniás dührohamok között ingadozott. Támadó és destruktív volt, és különösen a fiatalabb és magatehetetlenebb gyermekek iránt fizikai agressziót is mutatott. Ezekben az időszakokban kényszerzubbonyt (teljes zubbonyt) kellett ráadni és el kellett különíteni. Sosem beszélt senkivel, nem lehetett szemkontaktust teremteni vele és kizárólag a saját világában élt. (...) Hamar felfedeztük, hogy Stevie jelentős szókinccsel rendelkezett, amelyet szokásos állapotában sosem használt. Olyanokat mondott például, hogy „A zene követi a mintákat”, aztán nevetett és azt mondta „Szeretlek titeket minták. Szívminták, ó, milyen gyönyörű nő, egy egész ház, tele változásokkal”. Ritmikusan és nagyon kecsesen mozgatta a testét a zenére. Rendkívül élénk lett, mosolygott, néha kuncogott és úgy tűnt, teljesen megigézik az élményei. Ezeknél a gyerekeknél igen szokatlan volt az ilyen típusú reakciók ilyen hosszú időtartama.

Az egyik ülés vége felé az egyik férfi kísérő Stevie mellett ült és fogta a kezét, amikor Stevie egyszer csak kinyitotta a szemét és így szólt: „Beszélnél hozzám, David?”, mire David azt felelte: „Igen, Stevie”, majd egy pillanat múlva azt mondta "Nem tudom, mit mondjak”, amire Stevie így válaszolt: „Csak beszélj hozzám a szemeiddel”. Mindez egy olyan gyerektől, aki általában vagy katatóniás volt, vagy erősen destruktív.

- A kezelés előtt Floyd állandóan hiperaktív és izgatott volt, és nem akart kapcsolatot másokkal. Napjait az udvaron töltötte, mégpedig azzal, hogy teljesen elmélyülten kis bogarakat keresett és nézegetett. Ha nem az udvaron volt, két könyvet nézegetett, amelyek rovarokról és bogarakról szóltak. Ha a személyzet tagjai megpróbáltak kapcsolatba lépni vele, csak repetitív válaszokat adott bogaraktól és nem érdekelte senki sem, aki a kérdéseire válaszolt. Úgy tűnt, hogy az idő legnagyobb részében aktívan hallucinál. Nem folytatott verbális kommunikációt.

Az első ülésen Floyd figyelemre méltó reakciót adott a szerre. Félórán belül nyilvánvalóvá vált, hogy szenzoros változásokat tapasztal, ellazulttá vált és elmosolyodott – őszinte emberi mosollyal. Az első szavai ezek voltak: „Mit csináltatok velem? Még nem halt meg.” A könyvében lévő képekre nézett és így szólt: „Nem én teszem valódivá, nem én.” A személyzet egyik tagja azt mondta, „Ugye életben vagy?”, amire ő azt válaszolta, hogy: „Nem, nem, nem, nem lehetek életben, ez túl jó”. Visszanézett a könyvre és azt mondta, „Na jó, ez nem lehet, kapcsold ki, kapcsold ki, aki csinálja ezt.” A személyzet egyik tagjára nézve így szólt: „Ó Judy, ne legyél valódi, ne legyél valódi”. Megérintette a személyzet egy másik tagját, a szemébe nézett és azt mondta, „Ne legyél valódi, ne legyél valódi, ki kell jutnom innen. Nem akarok életben lenni, félek magamtól, kapcsold ki. Tom, ne legyél valódi. Én már nem vagyok valódi többé. Vak vagyok. Ne, ne, ne, látok.” Akkor megnyugodott, a személyzet több tagjára is ránézett és végül így szólt: „Hogy lehet, hogy mind ugyanazok vagyunk?”
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
Én+te+ö=gén2011. szeptember 29. 16:34
 
 
http://hetivalasz.hu/becsongetunkelfutunk
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
deeptrip2011. szeptember 29. 12:14
 
 
Nice one!
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
cellux2011. szeptember 28. 20:54
 
 
"Sidney Cohen 1960-ban megjelent cikke (LSD: Side Effects and Complications, J. Nerv. Ment. Dis. 130:30, 1960.) negyvennégy szerző publikált adatait foglalja össze, akik körülbelül ötezer személynek adtak LSD-t vagy meszkalint, összesen több mint huszonötezer alkalommal. A kutatók által vezetett pszichedelikus ülések száma egyénenként egy és nyolcvan között változott. A normális önkéntesek csoportjában az ülést követően megkísérelt öngyilkosságok aránya nem haladta meg az egy ezreléket, negyvennyolc óránál tovább húzódó reakciót pedig az alanyok 0,8 ezrelékénél figyeltek meg. A pszichiátriai betegeknél kicsit magasabbak voltak a számok: átlagosan 1,2 ezrelékük kísérelt meg öngyilkosságot, a sikeres öngyilkosságok aránya 0,4 ezrelék, a negyvennyolc óránál hosszabb reakciók aránya pedig 1,8 ezrelék volt. Ha ezeket az eredményeket összevetjük a pszichiátriai terápia egyéb eljárásainak mutatóival, akkor az LSD-kezelés fölöttébb biztonságos módszernek tűnik, különösen, ha olyan, akkoriban rutinszerűen használt módszereket választunk az összehasonlítás alapjául, mint az elektrosokk, az inzulinkóma-kezelés vagy a pszichosebészet.

A felügyelet nélkül zajló önkísérletekkel kapcsolatos negatív utóhatások és komplikációk gyakoriságát vizsgálva gyökeresen eltérő eredményre jutunk. Amikor a hatvanas évek végén a San Francisco-i Haight-Ashbury klinikán jártam, David Smith, az intézmény vezetője arról számolt be, hogy naponta átlagban tizenöt "bad tripet" kell kezelniük. Bár ebből nem következik, hogy klienseik mindegyikénél hosszú távú reakció lépett volna fel, a problémás esetek száma így is jól mutatja, hogy egy LSD-ülés kimenetelében milyen meghatározó szerepet játszanak az extrafarmakológiai tényezők."

/Stanislav Grof: LSD-pszichoterápia/
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
deeptrip2011. szeptember 28. 20:45
 
 
Olvastam Fishert, de ő se írja, hogy egy skizó gyerkőc LSD-n normálisan kezdene el viselkedni, csak, hogy felhasználták a terápiában ezt a szert eredményesen.
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
espeke2011. szeptember 28. 00:12
 
 
Már lehet írtam: Secret Chief Revealed a Leo Zeffről, Myron Stolaroff írta. MAPS online: http://www.maps.org/secretchief/

amennyiben még nem olvastad.
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
espeke2011. szeptember 28. 00:08
 
 
Deeptrip és mások: Gary Fisherre nézz rá, googleval találsz tőle két írást, angolul (ezt, ami fenntvan daathon hosszabba és egy lány esetét jó hosszan). Must read :) (Ja, asszem erowidon volt fennt, vagyis az egyik).
 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
fL3x2011. szeptember 27. 19:14
 
 
Deeptrip:

Emlékeztem egy daathon talált tanulmányra,ez pont skizofrének gyógyításáról szól pszichedelikumokkal.

http://daath.hu/showText.php?id=117


 

 
 
>>> Médiamonitor - A hazai drogsajtó szemléje <<<
deeptrip2011. szeptember 27. 18:23
 
 
A legtöbb kérdésre nincs válasz, mivel nem kutatta senki.

Feldmártól olvastam olyat, hogy ha egy skizofrén LSD-t vesz be, akkor normális lesz, de ezt azóta sehol senkitől nem olvastam és Feldmár se írta le honnan szedi, szóval szerintem elég gyenge lábakon áll ez.

Talán Sztaniszlav gróf eseteit kéne megnézni, ő elég sok embert kezelt LSD-vel, lehet, hogy számokat is említ meg azt, hogy hány terápia sikerült félre. Mindezt egy klinikai kontextusban tette, ha jól tudom, szóval nem Feldmár féle magánterápia aranyáron. Az utóbbival sincs baj, de nyilván nem kezelt annyi embert, mint az, aki klinikán dolgozik az állam támogatásával (mert ugye egy időben legális volt az LSD terápia Csehországban).

Aki érez elég erőt magában utánanézhetne ezeknek!
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 1911)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportoldalon saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!