DAATH

Az ember kivételével minden állat tudja, hogy a legfontosabb dolgunk az életben: élvezni azt.

Samuel Butler

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (2513 - 2522)
 (Témakör: a fűről hosszú távon)

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Siphersh2005. november 9. 15:22
 
 
Hát persze. Meg más megvilágításba helyezheti a legalizálás dolgot is. Biztos előfordult már ilyesmi, de én még nem hallottam róla.

Mindenesetre a különböző fajta marihuánáknak különböző a hatásuk. A legnagyobb különbség talán az, hogy a főleg sativa hibridekben általában jóval magasabb a THC aránya a CBD-hez képest, mint az indica hibridekben. Ha nagyon magas THC-tartalmú füvet szív az ember, az tud olyan lenni, mintha LSD lenne benne, vagy valami hasonló.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
mASK2005. november 9. 14:25
 
 
Sziasztok!

Nem teljesen kapcsolódik a topic témájához. Szóval a haverok között felmerült a kérdés - az eltérő hatású zöldek kapcsán - , elképzelhető-e, hogy némelyik Z "fel legyen ütve" valamivel? és ha igen, mit tudtok erről? Utólag kerülhet hozzá vmi, vagy a tápanyagok mellet mást is kaphat a növény... (ez új megvilágításba helyezheti 'a fűről hosszú távon' dolgot)

peace
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Vino2005. november 9. 12:02
 
 
Én röpke "pályám" alatti tapasztalataim a következők:

Különbség van függőség és függőség közt.
Volt, hogy jelentkeztek fizikai és pszichés függőségi-elvonási
tünetek, teljesen változóan.
Életmben kb 3x 4x álltam le hosszabb rövidebb időkre, amikor lehetett azért eleresztettem magam rendesen, de amikor szükséges volt, rántottam a "gyep"-lőn. Mindegyik leállás más volt, mint ahogy más volt az előtte eltöltött idő a függőség alatt
A fű okozhat függőséget( és okoz is szerintem az esetek 90% ban ) ez lehet fizikai és lelki is. Volt hogy alig alig jelentkeztek fizikai elvonási tünetek és csak arra gonodltam, hogy tekerni milyen jó, meg rágyujtani stb.. alulmotiváltáság, rossz kedélyállapot, hirtelen harag, idegesség, türelmetlenség, fiziaki tünetek ekkor csak gyenge alvászavarban és rémálmokban mutatkoztak meg.
Nos aztán ovlt olyan is, hogy abstzolút nem kivántam a zöldit, kicsit herótom lett tőle, besokalltam és azért álltam le. Nem akartam szivni abszolút,semmi alulmotiváltság, vagy rossz lelkiállapopt, de meglepően erős fizikai elvonási tünetek jelnetkeztek, iszonyatos fejfájás, insomnia, rémálmok, izzadás alvás közben, hideg-melegrázás, étvágytalanság hányinger, kézremegés..szal volt bajom rendesen. Elég széles skálán mozoghatnak szerintem azok a tünetek, amik jelentkezhetnek, és biztos vagyok benne, hogy ezek egymástól ngyon eltérőek is lehetnek, személyiség és állapotfüggő erősen. Pl mikor aktivan sportoltam, és mellette ment a zözi, akkor sokkal könnyebben leálltam, nem is alakult ki olyan mély függőség, mint akkor amikor abbahagytam a sportot, és kb annyit erőltettem meg magam, hogy futottam a buszra. Ekkor jöttek elő a fizikai tünetek, és szerintem lelkileg is igy van, ha valaki jó lelkiállapotban van, akkor ott nehezebben üti fel a fejét a probléma. Szal érdemes lenne komplexben vizsgálni a témát, nem pedig általános és sztereotip kijelentésekbe bocsájtkozni. Nyilván óriási a különbség mondjuk Bob Marley ( aki több kilót eltolt egy évben ) és egy olyan ember közt, aki mondjuk csak egy pár hónapig szenvedett a függőségtől.
Jah és annyit, hogy szerintem mindig meg kell vizsgálni, hogy hol tette a legnagyobb kárt az emberben a drog, és ott kell megerősíteni az ember, pl a fizikai elvonási tünetektől nagyon hama megszabadultam, elkezdtem újra eddzeni keményen, ezzel igykekeztem visszaállitani a a szervezetem endorfintermelésének egyensúlyát, + böjt a tisztulásért, + nyugtók, altatók az álmatlanság és a hirtelen harag tüneteinek a minimalizására, és nem eredménytelenül, egyre inkább kúszott a mosoly a számra, különösen eddzés után, meg elöntött az jó kellemes fáradtság+meleg, és olyan voltam mintha kicseréltek volna. Szal a fizikai függőség szertinem könnyen megszüntethető, kezelhető megfelelő módszerekkel, de ez ott kezdődik, amikor fel és beismerjük a függőséget.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
solarstar2005. november 7. 18:51
 
 
A zöldségtől nem alakul ki FIZIKAI függőség, LELKI fg. alakul ki,
no comment...

még: A Zre (a tud. kutatások szerint) nem jelentkezik a szervezet
részéről tolerancia. -A kutatók talán félbe kéne hajtsák a
jegyzeteiket és a tollaikkal c:igit kéne tömködjenek reggelente.
Talán ez lenne a legvalósabb kísérlet, nem a méricskélés...-
Hiszen FIZIKAI tolerancia valóban nem, de LELKI tolerancia???
->Ez nem mérhető egzakt módon, de létezik. (Milyen volt az első pár fls? És most?) Megváltozik a fogyasztó életszemlélete; gondolkodása; érzelmei, talán még a céljai is, végső soron megváltozik maga a személyiség.
Lényegében azt akarom mondani hogy "ha Jézus vagy Buddha rágyújt egy spanglira, számukra lehet az az örök mosoly birodalma", de amíg bennünk vannak hibák, egy idő után azok is ki tudnak éleződni, nem csak a látás meg a pozitív dolgok, persze...

...ez is csak egy gondolat, easy come - easy go

üdv a "császárnőnek"
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Siphersh2005. október 30. 02:02
 
 
Gén: "Inkább a különbözö távú, de egymásnak akár ellentmondó célok szerinti navigálás folyik, ráadásul egy társas térben."

Ja. Ez igaz. Az tény, hogy vannak, akik eltervezik, hogy leszoknak, aztán mégsem szoknak le. És az, hogy ez sokakban úgy jelenik meg, hogy bizonyos irányultságaikat kitagadják a személyükből, és "akaraterő" kérdése, hogy le tudja-e győzni őket, az egy teljesen természetes dolog, mert az ilyesmiről nálunk így gondolkoznak. Csak azt mondom, hogy ez a mém szerintem inkább szolgálja a beteges kapcsolatot, mint az egészségesebb kapcsolatot a droggal. Csúnya, rossz mém. Szerintem.

Szerinted meg lehet cáfolni az állítólagos kannabiszfüggőséget, Gén? Már hogy a pszichés függőségre gondolsz, ugye? Merthogy nem a fizikai megvonási tünetek miatt szokik vissza az ember. Valami olyasmire gondolsz, hogy ha mindenki megtartja az egy hónapos szünetet, aki elhatározta, akkor a marihuána nem okoz pszichés függőséget? Azt én most nem tudom, hogy metodikailag milyen kérdések merülhetnek fel egy ilyen kendertelenségi kísérletnél, de te elképzelhetőnek tartod, hogy a marihuána nem okoz pszichés függőséget, hanem csak azt hiszik egyesek, hogy okoz?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Siphersh2005. október 30. 01:41
 
 
Ákimáki, lehet, hogy van különbség vágy és akarat között. Sőt, nyilván még sok egyéb néven nevezhető vagy néven nem nevezhető belső szembenállás van az emberben. Ha valaki úgy gondolja, hogy ez a belső szembenálláson alapuló énkép neki bejön, mert ez a szemlélet kell neki ahhoz, hogy kezelni tudja a dolgot, akkor végül is ez érthető. Én csak azt mondom, hogy szerintem úgy általában nem egy szerencsés megközelítés.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Nargile2005. október 29. 19:29
 
 
"Egy tömegesen/önkéntesen elvégzett kendertelenség"

tulajdonképpen erről szólnak a tudományos vizsgálatok is, csak kellene egy kontrollcsoport is, akik korábban nem szívtak füvet, és össze kellene hasonlítani az ugyanolyan környezetbe, életmódba belevetett csoportok reakcióit.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Ákimáki2005. október 29. 16:40
 
 
Sihp, egyetértek annyiban, hogy 1 hónap nem füvezés semmit nem jelent. De ha egy olyan ember teszi ezt, aki előtte napi rendszerességgel szívott, akkor már más a helyzet...
Gén, veled is egyet értek. Nem tudom, van-e más mód arra, hogy felmérje az akaraterejét az ember, minthogy olyat tesz, amire nem vágyik, vagy olyat nem-tesz, amire vágyik...
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Én+te+ö=gén2005. október 29. 16:32
 
 
Siphersh:
Persze, azt is érdekes megtudni, hogy kinek milyen szerepet tölt be az életében a marihuána. De az általam felvázolt teszt elsödleges célja az akarat konzisztenciájának megfigyelésével történö önmegismerés.

Az akarat nem tünik annyira egységesnek és egyszerünek, mint amilyennek te azt felvázolod ("az ember akkor gyújt rá, amikor rá akar gyújtani"). Inkább a különbözö távú, de egymásnak akár ellentmondó célok szerinti navigálás folyik, ráadásul egy társas térben. Az a tény, hogy léteznek szerfogyasztást csökkenteni vagy abbahagyni akaró egyének és "visszaesök", pont azt mutatja, hogy nem csupán akarat kérdése egy szokás gyakoriságának változtatása.

Egy tömegesen/önkéntesen elvégzett kendertelenséggel az állítólagos kannabiszfüggöséget is remekül cáfolni lehetne. Ez egy pszichológiai teszt lenne, ami pont hogy nem tárgyiasítja a szokást, és ahol fel sem merül a füvet önálló entitásként kezelni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Ákimáki2005. október 29. 14:40
 
 
Siphersz, szerinted mi a különbség vágy és akarat között? Egyáltalán van különbség?
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 2625)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!