DAATH

Annak idején próbálkoztam a filozófiával, de a jókedv mindig közbeszólt.

Oliver Edwards

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


Felmérés: ELTE kannabiszhasználat önkontrollja
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Felmérés: Global Drug Survey 2021
Tiltás: (jan. 1.) szigorúbb ÚPA büntetési tételek
Tiltás: (szept. 24.) 207 anyag lett C-listás
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (19071 - 19080)

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
AriNari2012. január 21. 01:03
 
 
........egy pánikrohamba nem lehet belehalni, csak elájulni. A beteg míg eszméletlen, addig helyreállnak a megfelelő testfunkciók és ennyi. De amit előtte átél a beteg az valóban nem kívánható még magának az ördögnek sem....

 

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
AriNari2012. január 21. 01:00
 
 
Az esetek többségében már tudom kezelni a rohamokat, amikor előjönnek. És így van ahogy mondod, önmagunk elől nem bújhatunk el. Ellenben abból indultam ki amit én tapasztaltam magamon. Nem tartom magam reménytelennek, én ezt egy állapotként élem meg, amin tovább kell jutnom. Tehát próbálom objektíven szemlélni, mert így talán másokon is segít.

Nem tudom neked volt-e már ilyen roblémád (nyilván semmiképpen sem kívánom), de a rohamok hajlamosak a legmélyebbről is előjönni. Ezért ecseteltem ezt annyit, de nagyon nehéz ezt leírni. Talán úgy lehet elképzelni mint amikor valamit meg kell tenned valamiért. Lehet ez vizsga, vagy csekk befizetése határidőre, de teljesen mindegy. A lényeg, hogy képzeld el hogy kicsit idegesít azért és negatívan befolyásolja a hangulatod ha erre gondolsz. Szóval kimegy a fejedből a vizsga/csek/akármi. Elvagy egész nap, de van valami nyomasztó érzésed és nem tudod mitől.

És itt most nem maga az érzés a lényeg, mert nyilván teljesen más intenzitású és aspektusú, de amikor elfelejtetted, és csak szimplán nyomasztott valami, akkor pontosan ilyesminek képzelhető el a tudatalatt megbúvó szorongás, amit megpróbáltam leírni valahogy.

És mint amikor a vonaton ránézel egy emberre aki egy füzetből tanul, eszedbe jut, hogy egy hét mulva vizsgád van.. Pontosan ilyen amikor észreveszed az első tünetét a rohamnak. Tehát magától tudat alatt alakul ki, és csak rátol egy lapáttal a, hogy ezt te realizálod....


Ezért gondolkodtam el azon, hogy ha leköti az ember a figyelmét akkor el tud-e annyira "tömődni" tudatalatti, hogy ne elsődlegesen a betegség gondolata, a pániktól való félelem legyen ott..... Ez nem az érzelmek cselekvési szintekről történő befolyásolása. Csak egy amolyan felülírás....

És sokan el is érik ezt az állapotot, csak elfelejtik megszünteti magát a forrást. Pedig a "gyógyuláshoz" a gyökerét kell megtalálni a problámának és feloldani a rossz alapgondolatokat, illetve érzelmi oldalról a problémát okozó fájó pontokat.

(az én roblémám inkább az, hogy nem találom a célom és így őrjítőnek tartom azon "életigazságaim" amiket felállítottam az életem során, mindenesetre megnézem azt a könyvet amit írtál. Remélem egy egyszerű mezei könyvtárban megtalálom) [hibákat most nem javítottam]
 

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
H2O2012. január 21. 00:23
 
 
AriNari, ki kell próbálni...
Hasonló az ötlet, az agykontroll működéséhez, cselekvési szinten akar mélyebb gondolati, érzéki rétegeket befolyásolni.
Szerintem az agykontroll nem működik, hiába mondogatjuk magunknak, "hogy jól érzem magam, blablabla", mikor minden idegszálunk utálja, menekül a helyzet elől. Ez hazugság... Mintha egy idiótának néznénk magunkat, vagy mintha egy kisgyereknek magyaráznánk hosszasan a ráváró gyomortükrözés szépségeit. Előbb-utóbb kiderül az igazság. Így, szvsz, nem is lehet elterelni figyelmünket, olyan erős létünket befolyásoló érzésekről, melyek meghatározzák gondolatainkat, és testünk feletti irányítást is uralják. Magunk elől nem menekülhetünk el... Talán azt kellene megtalálni, hogy miért is van, ami van, nem az érdekes, hogy mi idézi elő, hanem, hogy mi a félelem oka. Egyfajta halálfélelem, gondolom. De miért olyan erős, hogy át tudja venni az irányítást? És mi van a legrosszabb esetben, gondolom meghal a pánikroham alatt a beteg. Persze ezek borzasztó nehéz dolgok, én meg csak írkálok itt.
Oshotól a Bátorságot olvastad? Ajánlom!:-)
 

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
AriNari2012. január 20. 23:31
 
 
Még válaszolnék mainnnnnn-nek.

Ha jól gondolom a problémád, az hogy nem tudod rábízni magad egy pszichiáterre, mert bizalmukat vesztették nálad, hozzánemértésükkel, hozzáállásukkal.... stb.

Szerintem ez az egyik legnagyobb leküzdendő probléma a "hozzánk hasonló" betegek számára. Persze ha van pénzed sok pszichiáter veszi elő tudása legjavát.... de ebbe ne menjünk bele.

A lényeg a bizalom és a másik oldal, hogy milyen hatása van a terápiának. Ha elmarad a pozitív hatás, akkro az ember könnyen elkeseredik és csak sodródik tovább.

Felvetnék egy olyan kérdést, hogy szerintetek a következő "terápia" mennyire lenne hatásos:

Mi történik amikor rosszulleszek?... feltűnik valamilyen tünet, vagy valami előidéz egy rossz gondolatot, amire elkezdek figyelni, majd megpróbálom elterelni másfele a gondolataim, hiszen pánikbeteg vagyok és saját magam taszítom rosszullétbe. Ez vagy működik és túljutok a krízisen, vagy beszippant és irányíthatatlan lesz, mert olyan testi tüneteket produkálok, amik rettentően ijesztőek. (nálam magas vérnyomás, szédülés, lüktető fej, halálfélelem, pánik)

Mivel ezt mind, a tudatalattimban rejtőző gondolatok idézik elő (félelem, "na már megint kezdődik" felismerések, és egyéb negítív gonolatok/érzések) ezért szerintetek működne-e az, ha tudatosan tömném tele a fejem gondolatokkal? Ezalatt azt értem, hogy ha nincs is kedvem hozzá, szándékosan erőszakolok magamra könyveket. Olvasok bármit. Elfoglalom magam rettentően unalmas, repetatív tevékenységekkel, és változatosakkal is. A lényeg hogy valami folymatosan rendszeresen csináljak, így tudatalatt is azokon kezdek el kattogni. (mint amikor az ember órákon át játszik egy játékkal és eléri a tipikus "rákockult" állapotot)

Ha találunk valamit, ami egy idő után betölti a "tudatalattink felső rétegét", akkor talán kisebb eséllyel jut eszünkbe és könnyebben tudjuk elnyomni a rosszullétet kiváltó tényezőket...

Ez ugyanúgy csak elnyomja a problémát mint a gyógyszerek.... de talán a sok tevékenység amivel lefoglaltuk magunkat, azon felül, hogy leköt minket pozitív irányba vezet minket az "úton". És ha ez működik akkor stabilabb lelkiállapotban, talán sikerrel szembenézhetünk a betegségünkel és pozitív várakozásokkal mehetünk el pszichológushoz. Vagy esetemben, talán sikerül megtalálnom idővel a lelki békém és ezáltal feloldódik az a feszültség is ami a problémáim okozta.

Mi a véleményetek erről a "túlterheléses" módszerről? Mainnnnnn te, hogy látod neked mi a problémád forrása?
 

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
AriNari2012. január 20. 23:02
 
 
A gyerekkori traumákkal és azok hatásával én is egyetértek. Létező dolgok, és ezek átértékelésével véleményem szerint is sokat lehet elérni. Ám ez is csak egyfajta terápia, ami bizonyos egyéneknél működik. Nyilván mivel mindenki volt gyerek/fiatal és mindenki jelen valójára hatással van a múltja, ezáltal biztos lehet találni szorongást kiváltó dolgokat..... De ez szerintem a tudomány módszereinek a boncolgatása amely mondatok végére mindig oda kell tegyük, hogy ezek teljesen szubjektív vélemények, ahogy H2O is hozzátette.

Én szeretném, ha inkább gyakorlatiasabb kérdésekkel tudnánk foglalkozni, amik nem csak tudományos, hanem tapasztalati oldalról is vizsgálják az aktuális problémát.

A pszichológus/pszichiáter pszichés betegségekkel foglalkozik. Ez nyilvánvaló, de mi van akkor, ha én úgy gondolom, hogy nem tud nekem segíteni?

Elöljáróban leszögezném, hogy jól ismerem magam. És ez nem előítélet, nincs ellenérzésem a pszichoterápiákkal szemben, sem az orvosokkal szemben. Én egész egyszerűen gyerekkorom óta, külön választom magamban a gondolati szintem, a lelki dolgaimtól (szándékosan fogalmazok felületesen, mert nyilván ez sokkal bonyolultabb). A lényeg, hogy az én szorongásom, lelki eredetű. Ebben tökéletesen biztos vagyok. Ezen probléma jelenlétében, különféle stresszek hatására alakult ki az alső pánikrohamom. Időbe telt, míg ezt felfogtam és tudatosult bennem. A gond az volt és jelenleg is az, hogy ezen élmények olyan hatással voltak a tudatalattimra, hogy a magas vérnyomást és rosszulétet, eleinte pánikot kiváltó "gondolati-lánc" folyamatosan átalakult és megmaradt. Voltak napok amikor jól voltam, de nem sikerült kiírtani a fejemből, mert a sok idő alatt már nagyon mélyen jelen voltak a fejemben. Ébredéskor az első gondolatok között van és ezt nagy bajnak tartom.

Úgy gondolom, a pszichiáter számomra meg tudja tanítani a mószereket, hogy kezelni tudjam a kattogó gondolataimat és a pánik bekövetkeztét. Gyógyszerekkel akár javítani tudja a közérzetem is. De jelen elgondolásom szerint, mivel a problémáim okozója lelki, spirituális eredetű, ezért nem fog tudni vele mit kezdeni. Leginkább azért nem mert a spirituális jellegéből adódóan számomra egy pszichiáternek köze sincs ezen dolgokzoz. Úgy tudnám a legjobban elmagyarázni, hogy a megoldást nekem csak valamilyen szakrális vezető tudná megadni. Akire felnézek és tudom róla, hogy minden állapotában magasabban áll mint én. Úgymond a vezetőmet keresem.

Részemről azt érzem, hogy a problémámon egy ilyen találkozás tudna segíteni. Talán más is hasonlóan érez....
 

 
 
>>> Mámoros álmok <<<
Triquetra2012. január 20. 21:33
 
 
Sziasztok!

Mivel nem nagyon tudtam mit kezdeni álmaimmal a kellemes és érdekes töprengésen kívül (utána felébredve), ezért beszereztem Dr. Paul Tholey könyvét (Alkotó Álom, biztos sokatoknak hangzik ismerősen).

Na már most az a helyzet, hogy nem igazán sikerül még a közelébe sem jutni a tudatos álmodásnak. Ugye a könyv gerince, hogy ébrenlétünkben (?) is gyakran (rendszeresen?) tegyük fel magunknak a kérdést, vajon álmodunk-e, és közben próbáljuk meg elképzelni hogy álmodunk, valamint próbáljunk meg visszaemlékezni a napra a hétre, pár évre stb. Ha valami fura esemény ér minket ébrenlétünkben, fusson végig ez a gondolat a fejünkben.

Az álmodó énem annyira más, vagy annyira csak szemlélője vagyok az eseményeknek, annyira hipnózisban vagyok (?), hogy fel sem merül benne bármilyen kétely. Idáig kétszer sikerült, az egyik inkább egy fake tudatos álom volt, azt hittem 'végre, ezaz', de felébredve döbbentem rá nem is én irányítottam. A másik érdekes volt, szinte soha nincsenek rémálmaim már hosszú évek óta, de valahogy akkor és ott elragadott a láthatatlan félelem, de nem futottam el, hanem rájöttem hogy álmodom, és hagytam hogy a láthatatlan valami megragadjon és fölemeljen, alig tett velem pár lépést, felébredtem.

További problémám, hogy ébren se sikerül magam meggyőzni magam hogy ébren vagyok. Hiába vannak emlékeim, homályosak, rossz a memóriám, annyira parodisztikus szituációkban találom magam mintha egy Woody Allen filmben lennék.

Valami ötlet mit csinálhatok rosszul?
 

 
 
>>> H E R B A L H I G H S <<<
an0nym2012. január 20. 21:06
 
 
Ti hallottatok valamint ezekről a legális bugákról?

sok helyen látom reklámozva ezt a legal bud dolgot

ilyenek: 100% legal super lemon haze
orange bud,big bud,white widow stb. buds

valaki rendelt már esetleg,vagy mik ezek egyáltalán??
 

 
 
>>> Szorongás és egyéb pszichés betegségek leküzdése <<<
mainnnnnn2012. január 20. 18:32
 
 
Igen beszéltem,átjártam 3-4 pszichiátert az évek során.Az első akinél jártam sajnos ellentmondásba keveredett önmagával,ami abban nyilvánult meg,h pszichoterápián az ellenkezőjét kezdte állítani annak amit az azt megelőző beszélgetés során kijelentett ,véleményezett.Szerintem ekkora hiba nem megengedhető ilyen esetekben,így otthagytam.

A második szerint ezt a zavart a tudatalatti csinálja valamiképp és 3 hónapos gyógyszerszedést javasolt(szorongásoldó) az állapot realizálódásának reményében.Javasolt továbbá pszichoanalízist,
mellyel szerinte kideríthetőek az okok.3napig szedtem amit felírt,nem hatottak,otthagytam.(Visszagondolva lehet nem kellett volna)

A harmadik szerint organikus eredetű,a kényszerbetegség okozza valamint rám biggyesztett még egy enyhe személyiségzavart is, amin azért akadtam fent mert ha jól tudom durva ellentmondások
jellemzik azt az állapotot én pedig csak fogalmakkal vagyok maximum ellentmondásban ha elmélkedek a világ dolgain.Bár az önképemmel lehet valami gond,valahogy nem stabil és sokat is
nézem a tükröt emiatt.Kaptam tőle Cipralexet.Lefekvés előtt szedtem be,aztán arra lettem figyelmes,hogy a monitoron a betűk és a színek különös táncot kezdenek el járni majd rám jött egy elég durva tompulás,bénultság.Hulla fáradtan irány az ágy ahol 10 perc fekvés után lidércnyomás szerű érzés ébresztett.Szóval ez a doki sem jött be.

A negyedik kognitív viselkedésterápia és integratív hipnoterápia
(ébrenléti)pszichológussal.Ezt egy évig csináltam egy nagyon okos nővel,de eddig nem hozta meg a belefektetett energiákat,úgyhogy most függőben van a dolog.

Most Kb az a helyzet áll fenn,hogy látok magam körül még 4-5 irányjelzőt,mégsem tudom merre kéne lépni ez ügyben.Egyrészt fáradt vagyok a sok tünettől,másrészt félek,hogy egy újabb hatástalan terápiát fogok végigcsinálni és semmi sem fog változni
 

 
 
>>> Fenetilaminok (2C-család) <<<
nanodesu2012. január 20. 17:44
 
 
Az 5HT2A receptorok érzéketlenné válása az oka. 3 napot minimum várni kell két használat között, de egy hetet is megér.
 

 
 
>>> A pszichedelikus képzőművészet <<<
cellux2012. január 20. 16:56
 
 
http://sapergalleries.com/Gonsalves_HereComesTheFlood.jpg
http://sapergalleries.com/Gonsalves_AcrobaticEngineering.jpg

http://sapergalleries.com/Gonsalves.html
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133898)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportoldalon saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!