DAATH

Amit az emberek a hátad mögött mondanak rólad: helyed a közösségben.

Edward W. Howe

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (1153 - 1172)
 (Témakör: a fűről hosszú távon)

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
phuál2009. szeptember 9. 10:58
 
 
én is tapsztaltam az itt említett negatív hatásokat, most egy hete nem szívok, és azt érzem hogy ez a motiválatlanság dolog nem a fűből jön.
ez az emberből jön, a fű max rátesz. vagy az ember ezért kezd el füvet szívni.
Nem rég óta vagyok "tiszta" hogy direkt ezt a démoni szót használjam :), de nem is tudom hogy miért kellene a fű leállásával hirtelen motiváltnak lennem?

Motivációhoz célok kellenek. Azok eléréséhez meg akaraterő. Ennek a kettőnek meg a fűnek mi köze van egymáshoz?
vagy akkor fordítva, ha leteszed a fűvet, a "démont" akkor hirtelen céljaid lesznek? nem. vagy hirtelen akaraterőd lesz? nem.
Vagy tegyük fel, vannak céljaid. Amiket úgymond nem hagy a fű h elérj, emrt motiválatlanná tesz. De ezek inkább csak álmok. Egészen addig míg össze nem szede magad és teszel érte vmit. Álmodozni jó, de erről a feldmár többet tudna mesélni, itt idézte valaki az előrevivő meg hátráltató imaginációt.

más.
ha összetalálkoznék azzal az énemmel, aki azelőtt voltam h 5 éve elkezdtem szívni, akkor valószínűleg nem ismernénk meg egymást. de az is lehet h elemennénk egymás mellett, annyira unszimpatukusak lennénl egymásnak.
a fű megváltoztatott, megváltoztatta a világhoz való hozzáállásomat, a nézőpontokat, amik szerint vizsgálom a dolgokat, más dolgok fontosak ma, mint 5 éve. ez vezetett ahhoz h a régi céljaim megszüntek motiválni engem. újakat viszont nem nagyon találtam, mert fogalmam sem volt h hogyan tovább. Addig főleg a családom volt aki rám hatott ilyen ügyekben.
BME, egyetem, jó állás, és... kb ennyi. de vhogy az idők folyamán ez már annyira nem érdekelt, h jaj.
nem akartam droiddá válni, és egy gépként legürizni az életemet.
de ezt se tudtam h akkor mit csináljak helyette. a különböző kábítószerek világában, ahol a lényeg a tapasztalásokon van, nem a cselekvéseken ez nem is volt nagyon gáz.
csak egy idő után már ANNYIRA SZAR csak sodródni döntésképtelenül az életben h tenni kell ellene. Tennem kell ellene. nekem. és ez fűtől tulajdonképpen teljesen független.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
marhaj2009. szeptember 9. 00:57
 
 
tényleg, jut eszembe

SZoktatok néha betépve azon gondolkozni, hogy mennyivel szarabb lehet egy alkoholistának, mint egy füvesnek?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
marhaj2009. szeptember 9. 00:49
 
 
Amúgy ja, kreatív progikat tok kitalálni én is, ha bevagyok tépve:D
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 9. 00:48
 
 
De a szoftverfejlesztéshez mégis jó a fû valamire:

Ha kész a munka, akkor a végterméket készen jól le lehet tesztelni fûvel. Így le tudom szimulálni magamon, milyen lesz amikor az 1 bites felhaszáló kipróbálja a programot :D

Zenész haverom zenéit szokta fûvel teszteni - ha elkészült, akkor meghallgatja betépve. Viszont zenét nem tud írni készen, ellentétben velem - én tudok, bár megváltozik tõle a stílusom.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
marhaj2009. szeptember 9. 00:26
 
 
Egy ilyen enyhe befolyásoltságos nap szerintem megadja a kellemes feelinget, de nem bassza szét az ember mindennapjait, nem lesz tőle motiválatlan, hanem inkább fogékonyabb lesz az emberek iránt. Közbe minden jól fog esni, és simán elképzelhető akkor az , hogy mondjuk pár napot kihagy az ember.
Készrevágni elég hétvégén magunkat:D
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
marhaj2009. szeptember 9. 00:23
 
 
meg azért itt is van különbség ... nézzük a következőt..
valaki például esténként vagy napközbe megiszik 2-3 sört, vagy pedig 2 liter bort..
nem mondta senki se hogy készre kell vágni magunkat folyamatos füvezésnél.
például simán el tudok képzelni egy olyan napot vagy akár többet, hogy "enyhén" be vagyok tépve, és tudok koncentrálni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 9. 00:12
 
 
hasonlóak a tapasztataim... mivel engem is mindig pörget a fû, ezért én sem tudok utána aludni pár óráig, ezért nálam is mindig kitolódik az elalvás idõpontja, nem tudom elalvás elé normálisan "beütemezni". aminek eredménye, hogy másnap nehezebben kelek, tovább alszok, fáradtabb vagyok.

és valahogy nekem is a "lejövetel" része a rázós, ilyenkor vagyok hajlamos ismét tépni, vagy átcsúszni a "folyamatosan tépek"-be.
de ha ezt a pár napot kibírom, akkor utána a késztetés megszûnik.

nikotin + fû kombóval is ugyanez a tapasztalatom: dohány nélkül sokkal tisztábbnak, pörgetõbbnek érzem a füvet. ezért ha lehet, csak tisztán, dohány nélkül.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. szeptember 9. 00:01
 
 
Az is érdekes, hogy nekem pl. sokkal nehezebb hetente 1x vagy 2x tépnem, mint naponta vagy egyáltalán nem. A két véglet megy, de az, hogy csak hétvégén az nagyon rövid ideig szokott sikerülni és ez talán azért van, mert tépés után 1-2 napig érzem a "lejövetelt" és ez nem túl kellemes. Ha naponta tépek nincs ilyen, de heti pár alkalommal gyakorlatilag ez a lejöveteles rész többször megjelenik. Kár.

Az is kár, hogy engem felpörget a spangli, tehát nem nagyon tudom integrálni egy normális időben kelek/fekszem bioritmusba, mert a lefekvés időpontját lényegesen kitolja akkor is, ha nem közvetlen előtte téptem...

És bár ez csak egy újabb csavar, de szerintem NAGYON nem mindegy, hogy rak-e az ember a fű mellé dohányt vagy sem. Emellett a legtöbben elsiklanak, de tisztán a fű sokkal kevésbé punnyasztó, szóval lehet a baj inkább a THC+nikotin kombinációval van, de ez csak feltételezés és jól venném, ha stabilan pure weedesek elmondanák a tapasztalataikat ezzel kapcsolatban.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 8. 23:59
 
 
Én pl. azért nem tudok beállva dolgozni, mert készen elég nehéz szoftvert fejleszteni, debuggolni, stb... NAGY erõfeszítéssel valamennyire lehetséges, de elég alacsony hatásfokkal...

Persze ha valaki mondjuk trágyát lapátol, azt lehet betépve.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
marhaj2009. szeptember 8. 23:46
 
 
szerintem ha valakinek jól esik, hogy szív, és be van állva, miért ne tudna ugyanúgy dolgozni, vagy kapcsolatokat építeni.
Nem feltétlenül függ össze a szívás azzal, hogy az ember szétcsúszik.
jó ez lehet hogy rossz példa, de én már láttam embert pl szappanoperátol(folyamatos napi rendszeres tévézés) 3-szor annyira szétcsúszni, mint egy füvest, és sokkal jobban bevoltak szűkülve.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
cli_hlt2009. szeptember 8. 23:20
 
 
:D

Én ezt így ismertem: http://xs839.xs.to/xs839/09202/leszarom_tabletta146.jpg
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tester2009. szeptember 8. 22:52
 
 
http://scooby.waffleson.com/media/blogs/scooby/fukitol.jpg
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 8. 22:27
 
 
Nem csodálkozok rajta :)

Magam is legalizációpárti vagyok, mivel ezzel számos negatív hatás csökkenthetõ lenne. Például a fogyasztók és nemfogyasztók közötti elszigetelõdés, izoláció, amelyet a stigmatizáció, és elõítéletek alakítanak ki. Továbbá a fogyasztók nyíltabban beszélhetnének mindenrõl, így a lehetséges problémákról is, így nem lenne minden a szõnyeg alá söpörve, mint most.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
cli_hlt2009. szeptember 8. 21:44
 
 
...s hogy úgy legyek off topik, hogy on is legyek:

Pont az ilyen teféle tapasztalások kivédésére lenne alkalmas a legalizáció, és a szorosan hozzá kapcsolt felvilágosító, megelőző és ártalomcsökkentő "hadjárat", hogy ezekről a problémákról lehessen végre akárkivel őszintén beszélni, és ne kétféle álláspont legyen:

"A drog rossz"

"A drog jó"

 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
cli_hlt2009. szeptember 8. 21:32
 
 
tripster: a jó dolgokra rá lehet kattani, igen. :) Nem értem, hogy miért csodálkozol ezen. :D
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 8. 21:19
 
 
Ha az okát akarnám megtalálni, akkor szerintem valahol ott lehet a magyarázat, hogy a THC közvetlenül az örömközpontokat ingerli. Így nincs racionális indok, egyszerûen meghatározhatatlan, nagyon erõs vágyat éreztem hogy szívjak. Ennek kialakulásához kellett elég hosszú idõ, illetve több körülmény, például hogy bármikor lehetõségem legyen szívni annyi jó minõségû füvet, amennyi jól esik.

Ez valahogy hullámokban történt, tehát általában az egyik szívás hozta magával a következõt, és így tovább. Aztán ha nem szívtam, akkor a sóvárgás néhány nap alatt megszûnt, és onnantól nem járt a fejemben. Viszont ha késõbb megint szívtam, akkor megint visszacsúsztam ebbe, és onnantól ismét folyamatosan. Ez rendszeresen megtörtént, így eleinte elég nehéz volt "leállni" errõl.

Hogy statisztikailag mekkora esély van ennek kialakulására, vagy milyen tényezõk játszhatnak még szerepet, nem tudom, mindenesetre a korábban linkelt uncommonforum.com-ot olvasgatva elég sok felhasználó számol be hasonlóról. Többen írták hogy náluk is csak több év után alakult ki, és van aki éveket, évtizedeket "szívott el" az életébõl ilyen módon.

Tehát a veszély reális, de valószínûnek tartom, hogy sokakban csak hosszú idõ elteltével tudatosul mindez, vagy válik olyan szintûvé, hogy úgy érzik, problémát jelent az életükben, mivel a legtöbb ember legalább alapszinten el tudja látni a munkáját és a teendõit. Valszeg emiatt is nehezen megfoghatók ezek a hatások. Sokáig én is meg voltam gyõzõdve hogy a rendszeres szívás nem okoz problémát, aztán egy idõ után be kellett látnom milyen károkat okoz, amiket kezdetben nem láttam. De mire ezt felismertem, addigra már eléggé szét voltak csúszva a dolgaim, amiket most rakhatok újból össze (százezres tartozások, nulla szakmai fejlõdés, kapcsolatok leépülése, motiváció hiánya, stb.)
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tester2009. szeptember 8. 20:23
 
 
Jó.
Akárhogy is, de örülök hogy ez így itt van, mert jó ha ki vannak hangsúlyozva a reális veszélyek még ha ennyire megfoghatatlanok is.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 8. 19:55
 
 
Persze hogy lehet hasznos egy szer a fogyasztó számára... mondtam én valaha is hogy nem? Gén állításával ellentétben sose démonizáltam a füvet. A fûnek van számos elõnyös gyógyászati tulajdonsága, illetve pozitív hatása; semmi sem fekete vagy fehér, ahogy már többször mondtam. Csupán azt akartam hangsúlyozni, hogy ha vki túlzásba viszi és nem figyel oda, az bizony igen negatívan hathat az életére. Mondom ezt 10 év tapasztalat után, és úgy érzem, az utóbbi időben sokszor nem az enyém volt a kontroll, mert teljesen irracionális, ellenállhatatlan vágyat éreztem arra hogy szívjak. Tehát nem azt éreztem hogy "álomvilágba akarnék menekülni", vagy "kiutat akarnék keresni a kábulatban", semmi ilyesmi. Egyszerûen gyakran minden logikát mellõzõ, ellenállhatatlan vágyat éreztem hogy szívjak, akkor is ha logikusan nem akartam volna szívni, és korábban ugyanilyen helyzetben biztosan nem szívtam volna. Tudtommal ezt hívják a szakirodalomban "marijuana craving"-nek, amit magyarra valahogy úgy lehetne lefordítani, hogy "marihuána sóvárgás", és elég szar ügy, mert innentõl a felhasználásnak nincs többé "célja". Nincs benne semmi logika vagy racionalitás, hanem keményen el vagy csúszva a szaron. És ilyenkor van az, hogy heteket, hónapokat "elszívsz" az életedbõl, és amikor magadhoz térsz, akkor vakarod a fejed, és nem is érted hogy hogy jutottál oda, és nem nagyon emlékszel, mit csináltál az elmúlt hetekben, hónapokban... Ami mondanom sem kell, nem túl kellemes élmény.

Szóval volt "szerencsém" ezt is megtapasztalni, annak ellenére hogy korábban sosem gondoltam volna hogy valaha ilyenen keresztülmegyek, és előtte motivált és ambíciózus voltam, tele tervekkel. Ezek után talán értitek, miért így állok a fűhöz; akinek jól esik az felőlem szívjon, köszi, de én ebből többet nem kérek.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tester2009. szeptember 8. 18:05
 
 
Tényleg félreérthetted és magadra vetted mert még nem is láttam a hsz-ed mikor megírtam az enyémet.

tripszter: minden szer lehet hasznos a fogyasztó számára, attól függ mi a célja vele.
Ha valaki túlzásba viszi nyilván lesznek hátulütői.
Ha valaki azért szív hogy álomvilágba merülve elmeneküljön a problémái elől, akkor nyilván rossz úton jár, mert bár működik egy darabig, ott lesznek azok a problémák is amiket felhoztál.
Ugyanez áll a többi felelőtlen célú felhasználásra.

Ha valaki egy jól végzett nap után egy film mellé betép, vagy olyan betegsége van aminek a tüneteit enyhítheti vele (migrén, szklerózis, hányinger stb) akkor normálisan tudja vezetni az életét a fű mellett is nem?

Ha valami kiutat keres a kábulatban, hát az nincs benne, de ha eleve ez a cél, márpedig sok embernél ez a cél, akkor mindegy hogy fűvel, munkával, evéssel, hatalmi játékokkal stb játssza ugyan ezt, mert ezektől is függeni fog és hátrányosak lehetnek ha nem rá akkor a környezetére.

A felhasználás célja a dönt, a szert meg hiába személyesíted meg.

Amúgy tény hogy az egyik oldal mindig a negatív hatásokat, a mások meg a pozitívakat sarkítja.

Tőled függ hogy mire használod azt a kést, lekaszabolhatsz vele másokat mint rengetegen tették, felvághatod vele az ereidet, használhatod kreatívan is, de ha sokáig játszol vele valószínű hogy megvágod magadat.
Ez a kés és az ember kapcsolatának a természetéből ered.
Onnantól hogy tudod ezt a te felelősséged hogy mit teszel, nem a szeré.



 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 8. 16:56
 
 
Én+te+ö=gén:
Hogy a "motiváltság visszaszerzése miért van alulreprezentálva", nem tudom, nem vagyok addiktológus, vagy reprezentációkutató.

Én nem démonizálom a füvet, csak te akarod minden áron ezt kiolvasni a szavaimból, és úgy tûnik, ez valamiért kéjes örömet okoz számodra; egészségedre.

Véleményem szerint te kb. annyira vagy szûklátókörû, mint amennyire te tartod Cserust szûklátókörûnek, csak te a ló túlsó oldalán vagy, ennyi a különbség köztetek.

HinduKush-hoz hasonlóan én is úgy gondolom, a fûnek vannak fasza hatásai, ezért szívja az ember, különben mégis miért szívná? Tehát adott az egyén, aki vágyik a pozitív hatásokra -> füvet szív -> megkapja a vágyott pozitív hatásokat.

Eddig minden remek, de viszont ott van közben egy csomó negatív hatás is a pozitív hatások mellett - romlik a memória, nehezebb a koncentráció, csökken a munkavégzési képesség, a fogyasztó kevésbé kitartó, hajlamosabb halogatni a dolgait, stb. Ezek jól dokumentált, létezõ NEGATÍV hatások.

Kezdetben, illetve mértékletes használat mellett ezek a negatív hatások nem olyan jelentõsek, de minél többet fogyaszt valaki, minél gyakrabban, annál több a negatív hatás IS a pozitív hatás MELLETT. Természetesen a használó az, aki végzi a cselekvést (szívja a füvet), de a fû (illetve a THC) az, ami a magát hatást (pozitív és negatív egyaránt) kiváltja! Így azáltal hogy a használó füvet szív a pozitív hatások elérésére, közben kikerülhetetlenül tapasztalni fogja a THC negatív hatásait IS.

A használó akkor érezheti hogy a fûszívás promlémákat okoz nála, ha a negatív hatások túlságosan felerõsödnek, de ennek ellenére úgy érzni, nem tud lemondani azokról a pozitív hatásokról, amelyeket a fû okoz. Ennek biztos számos összetett oka lehet, genetikai hajlamosságtól kezdve személyiségi és környezeti faktorokon át társadalmi tényezõkig. Mindenesetre tény, hogy a fûhasználók egy része problémának érzi a fogyasztást (a pozitív hatás MELLETT tapasztalt negatív hatások miatt), és mivel nehezen tud lemondani a pozitív hatásokról, úgy érzi hogy a fû negatív mellékhatásai nagyban megnehezítik az életét. Ezt szokták úgy megfogalmazni, hogy "a füvezés problémát jelent".

Mindez nem tudom, miért lenne a fû "látens démonizálása". Semmi sem fekete vagy fehér, de nem jó átesni a ló túloldalára, mert több lesz a negatív hatás mint a pozitív. Nagyjából ezt próbáltam mondani, nem pedig azt hogy "a drog rossz, éééértem?" Szóval, gén, nem értem hogy miért akarsz bennem folyton ellenségképet keresni, tévesen. Én nem az ellenséged vagyok, csak valamiért ezt nem fogod fel.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 2625)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!