DAATH

Az ezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik.

Lao-ce

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


Felmérés: ELTE kannabiszhasználat önkontrollja
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Felmérés: Global Drug Survey 2021
Tiltás: (jan. 1.) szigorúbb ÚPA büntetési tételek
Tiltás: (szept. 24.) 207 anyag lett C-listás
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (2253 - 2272)
 (Témakör: legalize)

 
 
>>> legalize <<<
Nomad2004. február 18. 11:25
 
 
Szerintem először is az ember az különbözteti meg az állatoktól, hogy igénye van rá, hogy a lét kérdésein töprengjen.

Az egyes anyagoknak valóban előre kiszámítható kémiai hatásuk van, pontosan ez teszi a drogokat alkalmassá artra, hogy ezzel az ember a saját gondolkodását befolyásolja, és így vizsgálja. Ez olyan, mint a háromszögelés, el kell távolodni egy irányba, és onnan is meg kell vizsgálni a mindennapi tudatállapotot. MINDEN dorgok által "generált" tudatállapot természetes lehetne, ha ezt elhinnénk, a drogok csak arra kellenek, hogy el is higgyük. Minnél többször használ valaki egy anyagot egy tudatállapot eléréséhez, annál gyakorlottabb lesz, és annál jobban meg fogja érteni azt a tudatállapotot, sőt, előbb-utóbb képes lesz drog nélkül is elérni.

Tipikusan jó példa erre az MDMA, életemben másfél tablettát ettem, de megértettem az akkori tudatállapotomat, és mindet tudom szándékosan előidézni - az eufóriát, a zenére való különleges érzékenységet, mindenki elfogadását, boldogságot, azt, hogy ez most egy különleges élmény, egyszerűen mindent. Viszont határozottan szükségem volt rá, hogy ezeket az érzéseket ez és más anyag megmutassa nekem, mert addig egy depressziós mizantróp voltam. Természetesen nem csak az MDMA tudta volna ezeket megmutatni, hanem szerelem, vallás, szociális érzékenység, vagy ha bölcsnek születek stb. , de én ezt választottam.

Ha a set és settingtől eltekintünk, azaz a világ finom részleteiről, amik különlegessé teszik a pillanatot? Akkor eltekinthetünk ettől a "való életben" is és akkor semmi más az élet, mint egy anyagcsere folyamat, amiben a nagy nyelőgép előbb-utóbb elromlik, és leáll. Ez a rabszolgaság izé pedig egyszerűen nevetséges. Ha vagyok egy A tudatállapotban, és el akarok menni a B tudatállapotba egy anyag segítségével, később anyag nélkül is menni fog. Minden tudatállapotot el lehet érni drog nélkül is, csak hosszabb, és fárasztóbb, de sokkal kevésbé "veszélyes" mind anyaggal.

Az ellenzők közt vannak tiszta, bölcs emberek, akik minden külső segítség nélkül akarnak az úton járni (legmélyebb tiszteletem az övék), és gyávák, akik a kockázatok és mellékhatások miatt nem akarnak drogozni. A drogosok közül pedig vannak bátrak, akik ismerik és vállalják a veszélyt, és vannak az ostobák, akik csak fejestugranak bele (és persze rengeteg olyan ember, akit az egész nem érdekel). Az lenne szerintem a fontos, hogy a megfelelő emberek a megfelelő embereket szórakoztassák a hülyeségeikkel (vagy senkit).
 

 
 
>>> legalize <<<
Bard2004. február 18. 11:25
 
 
Mostanában jöttem rá, hogy tök felesleges küzdeni a legalizációért. Nem is mondom, hogy mit kell inkább csinálni... ;-)

"És üldözi még a rendőrség is, a fogyasztását, d e e l f o g y m é g i s,
mert a repülés életforma, papírrepülővel még szebb volna,
de hogyha nem megy, ha magától nem megy mégse,
erre a szellemi és lelki éhinségre, adj nekünk legalább bő termést." (vagy valami ilyesmi a szövege...)

Nem szeretem különben a sziámit, de néha bevillan, hogy miről beszél... :-)
 

 
 
>>> legalize <<<
U_I2004. február 18. 09:59
 
 
Re:# 564
Nem tudom szó nélkül hagyni ezt a zürzavaros (finom voltam és nöies...) hozzászólást! Ha Buddhaként akarod a világot szemlélni, akkor elöször is megtisztulnod kell. Tavaly voltam Benáreszben és a Gangesz partján (Siva is velem lehetett) volt módomban - söt még ma is a hatása alatt vagyok! - elgondolkodni a világ, a lét kérdéseiröl. Igaz, nem olyan komplex módon éss mélyenszántón, mint az 564-es hozzászóló. Az embert az állati sorból többek közt az emeli ki, hogy felül tud emelkedni egyszerü kémiai reakciókon alapuló, materialista létén. A droghasználat - mindenféle drogé - pont ebben akadályoz és vezet tévútra. Mert nem a tiszta Én-nek, hanem az exogén Anyagnak a müködése a meghatározó. A kémiai anyag szerkezete és az abból adódó kémiai és biológiai (farmakológiai) tulajdonságai határozzák meg a vele kapcsolatba kerülö szervezet válaszreakcióit (ha elsö közelitésben eltekintünk a set-és-setting-töl). Nem Te, foyasztó, hanem az anyag az Úr, és hatása alatt Te csak az anyag (rab)szolgája leszel. Csak annyiban befolyásolható a hatás, hogy melyzik szert választod. A többi newtoni mechanika. Ha elengeded az almát, leesik.
 

 
 
>>> legalize <<<
Talamon2004. február 18. 09:58
 
 
Nomad Szabad Ember, ez meg a legalize topik, ez nem megnyugtató, esetleg a KÁBíTÓszer:)
több időnek kell eltelnie, mi?:)
 

 
 
>>> legalize <<<
Talamon2004. február 18. 09:56
 
 
A drogosokban van egy foszlány, egy szilánk, mely folyton megzavarja őket, hogy teljesen rácsavarodjanak a "Társadalom", "gondolkodás", "civilizáció", s a többi nevetséges illúzióra. Valahogy érzik, hogy EZ A LÉT JÁTÉK, EGY TÁNC. Drogokat szednek, hogy iszonyatos lórugások érjék őket, függetlenedjenek ettől a rendszertől, több-kevesebb sikerrel...
Ha lesz NIRVANA élményük, rájönnek, hogy mi van, ha nem, akkor csak cuccolnak, míg rá nem jönnek MI VAN, testük el nem pusztul, vagy VALAKI FEL NEM NYITJA SZEMÜKET.
A drogosok nem becsülik ANNYIRA sokra magukat, mint a nem drogosok, akik féltik a nyomorult, bűzölgő testüket, Alantas Vágyaikat, Szellemüket, ÉNJÜKET, attól, hogy valami ROSSZ történik velük. Ráadásul még az is zavarja őket, ha valaki más máshogy próbál LÉTEZNI, mint önös szűklátókörű Énjük. A drogosok szánalmasak, függők, ÖNPUSZTíTÓK, de sejtenek valamit valahol mélyen...
A nem drogosok Létfüggőek, szánalmasak, s testük ugyanúgy elrohad:)
Minden ugyanaz, s semmi sem egyforma. Minden forma illúzió, s minden illúzió nevetésre ingerli az arcom:)
 

 
 
>>> legalize <<<
Nomad2004. február 18. 09:56
 
 
Félek Talamon, hogy ez a vélemény a legtöbb ember számára semmi megnyugtatót nem fog tartalmazni, és pláne nem fogják a társadalmi problémák megoldásának tartani. Persze mivel a társadalmi problémás eleve az emberek idióta elvárásai miatt vannak, ezért a megnyugtató válaszok alkalmatlanok a problémák megszüntatésére, én meg csak írom, írom írom a baromságokat, és senik nem mondja azt végre, hogy kuss, inkább nézz ki az ablakon, de legikább a fejedből, fejedből. Most jutott eszembe, hogy ha 3d holografikus monitorunk lenne, akkor tök jól lehetne egyes szavakat visszhangozva leírni, hogy mögötte egyere elmosódottabban is ott lenne a szó, és, na mindegy. (egyáltalán nem zavar, hogy offtopic vagyok)
 

 
 
>>> legalize <<<
Talamon2004. február 18. 09:35
 
 
"Az itt próbálkozók zöme a meredélyröl visszazuhant a mélybe. Vagy belehalt (akér képletes értelelmben is), vagy túlálte, és aztán a másik oldalon próbálkozott (sikerrel). " - UI
Mindenki bele fog halni, Te is meg fogsz halni, s ebben a létben semmi sem számít annyira, mint a halál.
Mindenki meredeken zuhan, akár ha LSD-t szed, akár ha pusztán levegőt.
Az itt "próbálkozók" mind próbálkozók, kivéve a "tapasztalt" "lételők", kik nevetve, ám határozottan húznak egy vonalat, mellyel egyértelműen elhatárolják magukat(értve itt a Tiszta, Végtelen, s Örökkélevő részüket) az evilági dolgoktól. Ők az igazi Létlények, akik nem rabjai az evilági játékoknak, drogoknak, eszeveszett eszméknek, tudományoknak, logikának, érzelmeknek, tárgyaknak, gondolatoknak.
Ezek a lények tudják, hogy ez a világ, csak a végtelen káosz egy gesztusa, egy szeszélye, melyből fel kell ébredni.
A többi lény zuhan - de ugyanúgy efelé, s lehet úgy is tekinteni, hogy idővel minden elmúlik, tehát nincs sajnálat, nincs Szeretet, nincs Semmi, igazából, még idő se, tér se.
Aki segít, az a Karmája, hogy úgy szabadul fel valamiből, hogy Segít. Vagy azt Hiszi. A Szeretet, Én, Halál, minden dolog, Félelem - ez mind illúzió. Szókratészi Ideák, Ady játékos szimbólumai, Kant bonyolult fogalmai. Jó játék, csak nem kell komolyan venni.
Amíg Én van, addig nincs szeretet, csak tükörterem, Önámítás. Van olyan ember, ki csak a drogokkal tudja ezeket a tükröket összetörni egy időre(Lét, tudat?). Van aki még ezekkel sem...
De ha nem meditál, ugyanúgy Én marad, s szenved:)
Tegnap "Steiner - Az Ember, mint a teremtő, alakító, és alkotó alkotó kozmikus szó harmóniája" c. könyvét olvasva dddddddöbbentem rá, hogy mit is tervezek, biológus felvételi, meg egyetem. Nevetséges ideák: tudomány, vallás, megismerés. Az Énemnek jókis ragaszkodási pont lett volna, csomó évig megvan, hogy mit kell csináljak, ráadásul Darwin meg Linné félvak tapogatózásait tömném az agyamba ahelyett, hogy Látnék.
Inkább elveszek, a társadalom s a kollektív tudattalan iszonyatos kohéziós erejét legyőzve kitörök ebből a sivár nézőpontból. Helyesebben nem Én, hanem az a lény, akit talamonnak a legkönnyebb "begondolni". De Én nem létezem. Inkább vagyok Buddha, Leary, Watts, Huxley, Baszó s anyám fia, éppen most. De 2 perc múlva ezek eltűnnek,s programozom. Átváltok Dijkstrára, Knuthra, nameg a főnökömre. Aztán este átváltok Tolkienre, meg Jacksonra, aztán Amon Tobinra.
Néha Én vagyok(akár talamon), de olyankor jókat lehet mulatni nevetséges illúzióimon:)
 

 
 
>>> legalize <<<
bombadiltoma2004. február 18. 09:07
 
 
Tisztelt U I,
Értem az analógiáját, de nem tudok egyetérteni vele. Én nem érzem magam a szerek rabszolgájának, és azt gondolom átlagosan havi 1 max. 2 szerhasználatot nehéz lenne így jellemezni. Nekem nincs problémám ezzel, és a társadalomnak sincs problémája velem. Sokkal inkább rabja vagyok pl. a cigarettának, néha számítógépes játékoknak, vagy sok belémnevelt dolognak vagy természetes ösztönömnek. Az emberben van hajlam arra, hogy rákattanjon bizonyos dolgokra. Ez van. Ezzel együtt elhiszem, hogy van, akinek ez meredek út, de nem feltétlenül és mindenkinek az. Hogy felelőtlenség-e ezt tudatni azokkal, akik potenciálisan vagy tényelgesen meredekutasok? Nehéz kérdés... és néha gyötör a kétely ezügyben.
Aztán kíváncsi lennék, Ön pontosan mit tart felelőtlenségnek itt? Azt, hogy miről beszélgetünk itt, vagy azt ahogyan? Vagy?
 

 
 
>>> legalize <<<
U_I2004. február 18. 08:33
 
 
Re #561

"Jelen fórum szerintem a dolgokat az enteogén szerek használata felől próbálja megközelíteni - teljesen önzetlen és nyitott alapon."

Analógiával válaszolok: egy hegycsúcsot sokfelöl lehet megközeliteni: van egy sereg különbözö nehézségi fokozatú, de lankás ösvény, túristaút. és van meredek szakadék, amin már sokan próbálkozatk feljutni, de csak néhány kevésnek sikerült, azoknak is csak igen súlyos áron. Az itt próbálkozók zöme a meredélyröl visszazuhant a mélybe. Vagy belehalt (akér képletes értelelmben is), vagy túlálte, és aztán a másik oldalon próbálkozott (sikerrel). Az önzetlenség és nyitottság nem lehet felelötlenség magunkkal és másokkal szemben!
(lásd és elemezd a MN cikk "rabszolgának eladás" bekezdését!)
 

 
 
>>> legalize <<<
wyvern9092004. február 17. 23:18
 
 
A szívemből beszél.

A társadalmi problémákat társadalmi szinten kell megoldani.
A cél az, hogy ha valaki, aki tudatmódosító szereken keresztül - vagy azok nélkül - rálátást nyer saját, környezete és társadalma problémáira, ne maradjon egyedül hanem legyenek olyan emberek akikkel együtt megoldást találhat rájuk, gondolatait-gondjait velük megoszthatja, rajtuk együtt gondolkodhatnak.

Jelen fórum szerintem a dolgokat az enteogén szerek használata felől próbálja megközelíteni - teljesen önzetlen és nyitott alapon.
 

 
 
>>> legalize <<<
U_I2004. február 17. 22:22
 
 
Re #559
Én úgy gondolom, hogy a társadalmi problémák megvitatása "józan" hozzáállásal és mérlegeléssel jobban megoldható, mint drog- illetve kábitószerhasználat által befolyásolt állapotban. (És itt nem a szer rövid ideig tartó hatása alatti "befolyásolt' állapotra gondolok: a szerhasználatot nemcsak elfogadó, de gyakorló egyénnek a problémák megoldásának ilyen alternativája - tapasztalatból - mint valós lehetöség merül fel, amit én nem tartok célravezetönek.)
Nem szeretném, ha a társadalmi - egyéni problémák megoldását gyógyszer-, drog és kábitószerhasználatban kellene keresni. (Szóma ha mondom...) Se orvosi elöirásra szedett antidepresszáns, se bárhol megkapható alkohol, se illegálisan beszerzett kannabisz, heroin, setöbbi.

Azzal messzemenöen egyetértek, hogy állatkisérletekkel az emberi agyról épp a lényeget nem tudjuk meg (erre a cikk is utal). A társadalmi problémákról nem is beszélve.
 

 
 
>>> legalize <<<
wyvern9092004. február 17. 21:06
 
 
Kedves U I!
Én a drogfogyasztók pszichés problémáit - saját benyomások alapján - abban látom, hogy drogokhoz nyúlva összefüggéseket keresnek-találnak, adott esetben az emberi társadalom hibáira is módjuk van rálátni. A problémát az okozza, hogy ezeket a problémákat nem tudják kivel megbeszélni, és az apátia afelé sodorja őket, hogy még több droghoz nyúljanak - de már azzal a céllal hogy felejtsenek. Énszerintem a drogokkal kapcsolatban nem állatokat kéne mészárolni és fiziológiai hatásokat kutatni-keresni, hanem végre rá kéne mutatni a valós problémára: társadalmunk ellentmondásaira.
 

 
 
>>> legalize <<<
czr2004. február 17. 05:34
 
 
gennek igaza van

hasonlitsuk mar ossze,a tobbi mocsokkal ami korbe vesz!-ka igy jobban tetszik-...

U I, gratulalok..
 

 
 
>>> legalize <<<
wyvern9092004. február 16. 21:48
 
 
OFF

"Ezekröl az összehasonlíthatatlan mennyiségü adagolásokról az a majomkísérlet jut eszembe, ahol a gázálarcos majmot kvázi belefojtották a kannabiszfüstbe, és az oxigénhiány okozta agykárosodást a kannabisz káros hatásának tudták be."

Csókoltatom a kísérlet vezetőjét, valóban kreatív elme. Egy igazi társadalmi megbecsülésre méltó tudományos gentleman.

ON
 

 
 
>>> legalize <<<
Bard2004. február 16. 11:23
 
 
Én azt hiszem, hogy függetlenül attól, hogy legális-e valami, vagy nem, társadalmi veszélyessége abban rejlik, hogy a társadalom hogy áll hozzá. Ha nem megfelelően akkor veszélyek forrása lesz. Ha megfelelően, akkor valami jó fog kisülni a dologból. És ez egyéni szinten is igaz. Az, hogy a fű káros-e, vagy nem, azon múlik, hogy a megfelelő helyen kezeljük-e az életünkben. A társadalom még nem tudja, hogy mit kezdjen a dologgal.
 

 
 
>>> legalize <<<
Én+te+ö=gén2004. február 16. 10:51
 
 
"#551 azt irja, hogy az új cikkekböl hiányolható, hogy kiragadják a kannabiszt és nem viszonyítják más anyagokhoz.
Álljon itt egy idézet ennek cáfolására a MN cikkböl: [...]"

Ha egy "össztársadalmi egészségkárosító hatásokról" írt bekezdésben nincs megemlítve az alkohol, viszont meg van említve a kannabisz, az szerintem jogosan érezhetö kiragadásnak és nem-viszonyításnak.

A viszonyításhiány alatt azt a kétféle típusú hibát értem, ahogy a cikkek nem említik meg a szerek közti arányokat, így nem tudhatjuk meg, hogy ezek a jelenségek mennyire relevánsak _pont_ a kannabisz esetében; sok esetben ezek nagyságrenddel kisebbek, mint más szerek esetében.

1. Az ÖSSZES pszichoaktív szerröl beszélve:
(MN): "a drogabúzus miatti kezelések, a kiesett munkaórák, a bűnözés, a fertőzések és sérülések okozta kár [...]", "a függőség, a hozzászokás és a kóros pszichés elváltozások kialakulása, a tanulásra és az emberi viselkedésre gyakorolt káros hatások érvényesülése, valamint a krónikus toxicitás [...]"

...ezek tények, de milyen arányban és nagyságrendben fordulnak elö a kannabisznál más szerekhez képest?

2. A CSAK kannabiszról tett állítások esetében:
(MN): "több halálos kimenetelű, a marihuánafogyasztás szív- és érrendszert túlterhelő hatásával összefüggő mérgezési eset[...]", "a THC hatására a percenkénti pulzusszám másfélszeresére nőhet",
"A marihuána befolyásolhatja az orvosi előírásra szedett gyógyszerek hatékonyságát is.";
(TV): " a kannabinoidok valóban csökkentik az agyhullámok amplitúdóját", " A kannabisz fogyasztásakor fellépő euforizáló hatás", "a kannabinoidok dopamint szabadítanak fel a kielégültségérzet központjában", "a kannabiszt fogyasztó anyák magzataiban gátolt az agykéreg sejthálózatainak fejlődése", " a kannabinoidokkal krónikusan kezelt egyedekben [...] közel 100 gén működésének tartós megváltozását [...] lehetett kimutatni".

...ezek is tények, de milyen arányban és nagyságrendben fordulnak elö más szereknél IS?

Az említett publikációkat az enteogen(kukac)daath.hu címre kérjük mélben elküldeni, ahonnan majd felkerülnek a Daath könyvtárába.
 

 
 
>>> legalize <<<
U_I2004. február 16. 08:43
 
 
#551 azt irja, hogy az új cikkekböl hiányolható, hogy kiragadják a kannabiszt és nem viszonyítják más anyagokhoz.
Álljon itt egy idézet ennek cáfolására a MN cikkböl:

"A kábítószerek fogyasztásának káros társadalmi hatása függ attól, hogy milyenek a szer közvetlen és közvetett biológiai és mérgező tulajdonságai, mennyire tartósan illetve intenzíven használják, mennyire hozzáférhető és elterjedt – állítja a gyógyszervegyész, aki szerint egyéni egészségkárosító hatásukat és a vonatkozó epidemiológiai adatokat együtt figyelembe véve nem olyan könnyű a különbségtétel a kenderszármazékok és a dohány, az egzotikus kokain, valamint a legveszélyesebb kábítószernek tekintett heroin fogyasztásának össztársadalmi egészségkárosító hatása között."

Ezt a megállapitást igen fontosnak tartom (és nemcsak azért mert én irtam -;). Érdemes rajta elgondolkodni, ugyanis eddig a szak- és napisajtóban a kábitószereknek és a drogoknak az egy fogyasztóra, mint humánkisérleti alanyra gyakorolt akut/krónikus hatását vizsgálták szinte kizárólag. A kérdést durvén úgy is felvethetjük: mi "fáj jobban" a társadalomnak: egy heroinista halála alkalmi túladagolás miatt, vagy marihuánafogyasztók ezreinek súlyos pszichés problémái. Ez bizony nem könnyü kérdés!
 

 
 
>>> legalize <<<
U_I2004. február 16. 08:19
 
 
Szives tájéékoztatásul: az érdeklödök számára emailben el tudom küldeni az alábbi cikkeim PDF változatát. Némelyik kicsit régi, de tartalmilag még ma is OK (már amennyire újabb tudományos eredmények és adatok nem irták fölül):

Ádám és Éva: a kémiai dzsungel tiltott gyümölcsei. Élet és Tudomány XLVIII. évf. 3. szám. 1993. jan. 15., 74-75.
Az LSD ötven éve. Új Magyarország 1993. április 24., 14.
Természetes és szintetikus kábítószerek kémiája. Magyar Kémikusok Lapja 49, 49-57, 1994 (5,6 MB)
Marihuána. Új Magyarország 1994. szeptember 24., 13-14, 1994 (411 KB)
A marihuána-probléma: Kultúrtörténeti és pszichofarmakológiai áttekintés. Psychiatria Hungarica 10, 413-425, 1995 (765 KB)
Olvasói levél a khatról. Élet és Tudomány LI. évf. 7. szám. 1996. febr. 16., 216.
The Chemistry of Mind-Altering Drugs: History, Pharmacology, and Cultural Context (D.M. Perrine) ACH-Models in Chemistry 135, 224-227, 1998 (könyvismertetés).
Az amfetamin-típusú drogok kultúrtörténete, kémiája, farmakológiája és toxikológiája. Psychiatria Hungarica 15, 641-687, 2000 (4,1 MB)

Üdv,
UI
 

 
 
>>> legalize <<<
Én+te+ö=gén2004. február 15. 23:19
 
 
Sajnos Freund is túllép a saját kutatási területén és idegsejtszintröl pszichológiai spekulációkat tesz, mint ahogy Ujváry a farmakológiai szintröl társadalmiakat. Mindkét cikkböl hiányolható, hogy kiragadják a kannabiszt és nem viszonyítják más anyagokhoz.

"Kísérleteinkben igazoltuk, hogy a kannabinoidok valóban csökkentik az agyhullámok amplitúdóját, a szinkronitás fokát. Így sikerült magyarázatot találni arra a kérdésre, hogy mi módon rontja le a kannabiszfogyasztás - az alkalmi droghasználat időlegesen, a rendszeres pedig tartósan - a tanulási képességeket."

Ez egy óriási csúsztatás, agyhullám-amplitudóból hosszútávú maradandó kognitív hatásokat extrapolálni!

"A kannabisz fogyasztásakor fellépő euforizáló hatás egyik komponense az, hogy a tónusosan jelen lévő, a normális működés szempontjából kívánatos mértékű fokuszáltságot (amit nevezhetünk akár egy egészséges "szorongásszintnek" is) feloldja. Ennek utóhatásaként azonban a kitérített inga ellenkező irányba lendül ki, azaz egy erősen felfokozott, abnormális koncentráltságérzés, szorongás lép fel."

Kitérített inga nincs az agyban, ez egy metafora, nem egy hatásmechanizmus tudományos magyarázata.

"Ezt aztán a páciens újabb füves cigaretta elszívásával próbálja feloldani, és máris kialakult a pszichikai és fizikai függőség."

És máris? Pszichikai _és_ fizikai? Melyik hogyan alakul ki?
Ezt az "és máris" dolgot erösen megcáfolja az alkalmi kannabiszfogyasztók nagytöbbségi aránya.

"Ez utóbbira ma már számos állatkísérletes bizonyíték is van. Többek között patkányoknál kialakul az önadagolás;"

Az sok mindennél kialakul, de milyen mértékben? A krónikus szerhasználatok nagyságrendje embereknél néhány százalék.

"és a kannabinoidokkal krónikusan kezelt egyedekben - DNS-csip-technológiával - közel 100 gén működésének (átíródásának) tartós megváltozását, kóros működését lehetett kimutatni."

Rengeteg minden más is átírja a géneket, a megváltozás pedig magában nem kóros; ez egy összehasonlításhiány és egy csúsztatás.

A '"Füves" úton a kemény drogok felé' c. bekezdésben leírtak szerint (kannabinoid - dopaminfelszabadítás - kielégültségérzet központ) az alkoholt is tarthatnánk a kemény drogokhoz vezetö útnak.

"A rendszeresen füvezők hasonló módon avatkoznak be saját endokannabinoid rendszerükbe, és így jelentősen emelik a rizikóját a kemény drogok iránti addikció kialakulásának"

Mihez képest jelentösen? A nem-fühöz képest persze, de egyébként? A gyakorlat nem igazolja a kapudrog-elméletet.

"Egy füves cigarettával sokkal egyszerűbb, még emelkedett küszöb esetén is, öröm- vagy kielégültségérzetet elérni. Minden bizonnyal ez magyarázza, hogy a marihuánafogyasztók között gyakori a céltalanság és alulmotiváltság, illetve a hedonizmus, a kielégülés folyamatos, esetenként gátlástalan keresése."

A kérdés, hogy szignifikánsabb gyakoribb-e mint a nemfogyasztóknál, illetve mint más anyagok esetében?

"Egy olaszországi laboratóriumban igazolták, hogy kannabisszal kezelt vemhes patkány újszülötteinek agyában az idegsejtek közötti kapcsolatok megerősödése (ami a memória és tanulás alapja) kevésbé tartós, mint a normális újszülöttekben."

Az említett cikk nem kannabisszal, hanem CB1 receptor agonistával kezelt vemhes patkányokról szól.
Az adagolást (0.5mg/ttkg) viszonyítani kellene a tipikus emberi fogyasztáshoz, pld. "x jointnak megfelelö kannabisz per nap", hogy kapjunk valamilyen képet a mennyiségröl. Utána pedig összehasonlításul pld. ugyanannyi "x cigarettának megfelelö nikotin per nap" adagolással kezelt vemhes patkányok utódainak eredményeihez.
Általánosságban meg persze, hogy kellö adag pszichoaktív anyag hatására valahol valami megváltozik egy embrió agyának fejlödésekor és kihat a kognitív funkcióira.

Ezekröl az összehasonlíthatatlan mennyiségü adagolásokról az a majomkísérlet jut eszembe, ahol a gázálarcos majmot kvázi belefojtották a kannabiszfüstbe, és az oxigénhiány okozta agykárosodást a kannabisz káros hatásának tudták be.
 

 
 
>>> legalize <<<
Siphersh2004. február 15. 13:58
 
 
Nem, nekem tetszik a kérdésfelvetés. A társadalmi idealizmus és a társadalmi materializmus szembeállítása... Én viszont veled szemben az idealista nézőpontot szeretném most felvetni:

Egyáltalán miért épp a kender ügyét tekintjük a tudatmódosításra való szabadság zászlóvivőjének? Én azt hiszem, hogy azért, mert társadalmilag ezt tartjuk a legeladhatóbbnak. Úgy érezzük, hogy a tudati módosulás a kender esetében nem olyan nagy mértékű, hogy a létszemléleti konzervatizmus nagyon megijedjen tőle. Úgy gondoljuk, hogy úgysem az igazságosság számít, hanem a tömegakaratban lévő demokratikus erő, és úgy gondoljuk, hogy úgyis mindenki csak az önös érdekei szerint fog kiállni vagy nem kiállni az ügy mellett, és tudjuk, hogy a kendert nagyon sokan fogyasztják.

Én azt mondom, hogy amiről nem igazán esett szó, az az idealista megközelítés, ami szerint igenis bízhatunk az ember igazságérzetében, igenis bízhatunk abban, hogy az emberek hajlandóak tenni azért, hogy a társadalom emberhez méltó legyen, nem csak önös érdekek vezérlik őket, és a társadalom szembe merhet nézni önmagával.

Mert ha hiszünk a társadalom önjobbító szándékában, akkor egyáltalán nem a kender a legkézenfekvőbb front-drog a legalizáció kérdésében. Függőséget okozhat; jó, persze ebből a szempontból nem hasonlítható össze a dohánnyal vagy az alkohollal, de számottevő addiktív potenciállal bír, ami a depresszióra való hajlamosítással, és a motivációs zavarokkal egy téma, és a jónéhány napi-rendszerességgel fogyasztó is ezt a képet erősíti; nagyrészt a füstjét szívják, ami beteggé teheti az embert, az általános használata rekreációs használat, és az élvezethez való jog nem kifejezetten nevezhető a prohibíció-ellenesség adu ász lapjának.

És hogy mihez képest mondom ezt a kenderről? Például a pszilocibin gombához képest.

http://www.pot-tv.net/archive/shows/pottvshowse-2480.html

Itt van egy .ram videó stream, 45 perc. Én elhiszem ennek a kanadai jogásznak, hogy Kanadában helyénvaló lehet ez az idealizmus. Ő azt mondja: "We will use the mushroom as a battering ram to break open the door and then pot can flow through after it!"
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 2779)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportoldalon saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!