DAATH

Elvéti nyargalás a jó utat; a bölcsességre lassú szók vezérelnek.

Euripidész

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (1213 - 1232)
 (Témakör: a fűről hosszú távon)

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
cli_hlt2009. szeptember 5. 19:04
 
 
Nem hiszem, hogy a fű ilyesmit okozna, sőt, kifejezetten epilepsziások használják, (sőt, orvos fel is írja az USA (!!!) 12 államában).

A legvalószínűtlenebb, hogy a fű okozta volna a dolgok közül, amit elsoroltál.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
foxey2009. szeptember 5. 18:20
 
 
tripster:

"
Amúgy Feldmár megmondta, ne higyj el senkinek semmit, ezért csak azt hiszem el amit magam is megtapasztalok. "

Te elhitted a Feldmarnak ezt a kijelentest ? :)
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
hejhó :)2009. szeptember 5. 18:11
 
 
Ha már tapasztaltad akkor nem kell hinned benne hanem tudod, nem?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
meizarnold2009. szeptember 5. 18:07
 
 
Gyors kérdés. Ismerősöm testvérét bevitték a kórházba epilepsziás rohamokkal, egy hete van már bent. Előtte nem volt ilyen problémája. Az orvosok kiderítették, hogy fogyasztott füvet és látnokzsályát valamint ismerős szerint alkoholt és _lehet_ hogy valamilyen gyógyszert is.
Kérdés: szerintetek egymagában okozhatta-e a fü a kiváltott reakciokat vagy valamelyik másik fogyasztott szer a hibás, esetleg a kombinálás az oka?
Feltételezem azt fogjátok írni, hogy ez így nem túl konkrét, hogy "lehet hogy valamilyen gyógyszer" és valószínóleg a kombinálás az oka plusz az emberben meglevö hajlam erre, de légyszives probáljátok a weed szemszögéböl megközeliteni, mert ismerösnek parája lehet, ha az orvosok azt mondják hogy kifejezetten weed miatt lett, pedig nemis.
Elöre is köszönöm
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 5. 15:46
 
 
Én+te+ő=gén:

Nem olvastad elég figyelmesen amit írtam. Mindezen rossz hatások létezését gyakorlatban tapasztaltam, saját magamon. Ezért gondolom így, nem pedig azért, mert vakon hiszek egy embernek, aki szenvedélybetegekkel foglalkozik. Viszont Csernus több meglátása emlékeztet a saját tapasztalataimra. Szerintem nem annyira bolond az ürge, mint amilyennek elsőre látszik.

Amúgy Feldmár megmondta, ne higyj el senkinek semmit, ezért csak azt hiszem el amit magam is megtapasztalok. Én nem hittem el hogy a fű motiválatlanságot (és egyéb problémákat) okoz, kipróbáltam, és okoz. Én azóta ezt hiszem.

Te pedig azt hiszel, amit hinni akarsz (mint mindenki ebben a világban). Én leírtam a saját (pozitív és negatív) tapasztalataimat, amelyek sok ponton egybeesnek mások tapasztalataival.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Én+te+ö=gén2009. szeptember 5. 10:55
 
 
demonPulvisculus:
"Jó néhány éve elkezdtem írni egy amolyan "füves - könyvet" a tépés közbeni gondolataimról, ötleteimről, hát nemigen valósult meg belőlük semmi, pedig tény, vannak köztük nagyon eredeti, és még ki is vitelezhető gondolatok. hogy ez miért van igy, azt nem tudom."

Talán azért, mert a füvezéskor lényegesen más üzemmódban müködik a tudatod, ezért nem tudod annyira "lehozni" a gondolataidat, ötleteidet a szokványos tudatállapoti síkra, amennyire az motiválna a megvalósításban. Alapból kézenfekvöbbnek tünne, hogy a füves ötletek kivitelezésére a füves állapot lenne a legmegfelelöbb, de a rövid távú memória elszállása és a gondolatcentrikusság persze alaposan megnehezítik a kivitelezés gyakorlatát.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Én+te+ö=gén2009. szeptember 5. 10:46
 
 
tripster:
Vagyis mivel te a Csernus által említett jó hatások (gyakorlati) létezését saját esetedben is tapasztaltad, ezért csont nélkül elhiszed neki a rossz hatások (elméleti) létezését "valaki" esetében (bár nem tapasztaltad magadon)? :)
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 5. 02:14
 
 
Fû vs. kreativitás:

Saját magamon kétféle hatást tapasztaltam. Egyfelõl hatalmas kreativitás- és ötletforrást ad, régi dolgok újfajta megvilágításban látszanak, a külön-külön létezõ dologok összekombinálódnak, újfajta ötletek jönnek. Nálam ez rendszeres volt.

Ha az okát keresném, akkor lehet hogy kicsit hasonló ahhoz, mint amikor egy tudós rég óta töri a fejét egy problémán, aztán egyszercsak álmodik valamit egyik éjjel, ami megadja neki a megoldást, és "összeáll a kép", ami már rég óta alakult tudat alatt. Szóval a fû nálam kinyit ilyen szelepeket, és összeáll rengeteg ötlet.

A probléma a megvalósítással van - ha valaki rendszeresen füvezik, az gyakran (biztos vannak kivételek) a motiváció csökkenésével jár. Könnyebben eltelnek napok, hanyagolja a teendõit, ha csinálja is, lassabban halad és kevésbé hatékony betépve. És ha valakinek a füvezés válik elsõdleges örömforrássá, akkor mellette az élet egyéb dolgai szürkébbnek, unalmasabbnak tûnnek, kialakulhat motiválatlanság, depresszió. Ezt sokan elmondják akik naponta szívnak, és ez számukra mint "probléma" jelenik meg. Persze a dolog összetett, és személyiségfüggõ.

Csernus beszél egy videóban errõl, kb. 4:00 és 6:00 között:
http://videoklinika.hu/video/Drogok_a_fu

Bár nem értek vele egyet mindenben, hasonlóan látom a dolgot. Õ úgy fogalmaz, van az emberben kreativitás és teljesítmény, amik a szorongások hatására elapadhatnak. A fû oldja a szorongásokat, így felszabadul a kreativitás, amit úgy él meg, mintha a fû adta volna a kreativitást. Holott a fû csak gátakat szabadított fel, szelepeket nyitott meg, így elõjöttek az addig elfojtott energiák. Idõvel viszont a tartós füvezés hatására ezek a források elapadnak, és létrejöhet a motiválatlanság, depresszió.

Szerintem érdekes meglátás, érdemes elgondolkozni rajta.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Orion2009. szeptember 4. 20:52
 
 
neutroncsillag, deeptrip:

A saját kis példámon keresztül csupán csak arra akartam rávilágítani, hogy a napi szintű fű fogyasztásnak rengeteg féle mintázata lehet. Személyenként változik az ok-okozat, és sokkal szélesebb spektrumon mozog, mint az a pár séma, amit itt felvázoltatok megspékelve olyan dolgokkal, mint tátongó űr, meg a monitor előtt eltöltött évekkel. (Ez utóbbira újra személyes ellenpélda vagyok. Ja és sportolok is. Ezt is betépve találtam ki, megvalósítottam úgyhogy továbbra is ugyan olyan intenzitással szívok, mégsem lustálkodom el a dolgot, immáron féléve.)
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
demonPulvisculus2009. szeptember 4. 18:26
 
 
Ujabb kulcsszó, éspedig a "fenntartására." A füvezés engem számtalan esetben motivált igencsak színes dolgok megalkotására, ám az eddigi kiforottabb műveim szinte kizárrólag olyan gondolatokból adódtak, amelyekhez tisztán jutottam el. (no legalábbis nem drog használlata alatt) Ném kétlem, hogy ezeknek a gondolatoknak a megtermelődésében segitettek, az ezt megelőző kifüvezett, felesleges gondolatok, ám ez a motivációt csak előrébb hozta, legfeljebb.
Jó néhány éve elkezdtem írni egy amolyan "füves - könyvet" a tépés közbeni gondolataimról, ötleteimről, hát nemigen valósult meg belőlük semmi, pedig tény, vannak köztük nagyon eredeti, és még ki is vitelezhető gondolatok. hogy ez miért van igy, azt nem tudom.
Ami meg az alvást illeti, hát én ilyenkor pár óra alatt is kipihenem magamat (még ha éjjel egyig is partyztam, és háromkor már keltem is melóba) igaz az ébredés utáni 2-3 órában kissé lassabb - és nyugodtabb - vagyok, talán megfontoltabb is, ám ezt inkább annak tudom be, hogy nagyon figyelek arra, hogy mit teszek, parázok ugyanis a szétszortságtól, ami egy veszélyes munkakörnél azt hiszem természetes. Olyan ez a + 2-3 óra, mintha még mindig pihennék, csak éberen. De egy erős kávé ébredéskor (meg valami nyugis zene) mindig sokat segít.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. szeptember 4. 17:02
 
 
Neutron igazából nem poénból írtam zárójelbe, hogy vajon napi fogyasztás előtt is problémájuk volt-e az elalvással.

A tea is szerhasználat. Van akin nem segítenek a gyógyszerek, nekik van rá esélyük, hogy a marihuána segíteni fog.

Azt se poénból írtam, hogy ez gyakran csak egy újabb kifogás, hogy miért ne csökentse az illető a szerhasználatát.

Talán megfontolandó az, amit egy páciens mondott (nem teljesen szó szerint):

"a füvezéssel az a baj, hogy elég megtekerni és elszívni aztán prímán elvagy évekig egy monitor előtt".

Nos, hogy baj-e egyáltalán, hogy valaki elvan otthon egyedül egy gép előtt nagyon sokáig az megint lehet kérdés, de szerintem a legtöbb emberben több kifejlesztésre váró képesség van ennél.

Engem igazából az érdekelne, hogy a rendszeres tépés hány embert motivált pozitív hosszútávú cselekvések megkezdésére és fenntartására (pl.: egészséges kaja, sport, kultúrálódás, tudatosság növelés, szociális kapcsolatok mélyebb ápolása, pozitív életszemlélet és hozzáállás, kreatív tevékenységek, fejlődés, tanulás, munka stb.) éééés, hogy hány ember vette észre magán inkább azt, hogy a rendszeres tépés hátráltatja ebben.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
neutroncsillag2009. szeptember 4. 14:22
 
 
Hát persze.
Ez az "akinek inge" szituáció pontos esete.
Mindazonáltal, ha mindenhol problémaként merül fel ez a dolog, akkor lehet valami valóságalapja.
De vannak kivételek, hogy ne lennének, az ember annyira összetett, komplex lény, hogy nagyon nehéz mindenkire klappoló magyarázatokat adni.
Te azt írtad, hogy a döntésed tudatos, és szerintem ez a kulcsszó.
Ha úgy jól képben vagy önmagaddal, egy kiforrott egyéniség vagy, tudod merre hány méter, akkor minden amit teszel az jó. Ha ez nincs meg, akkor talán szükséged van még tanácsokra, ezért van ez a topic.
Szerintem aki olvassa ezeket a hozzászólásokat úgy nagyjából be tudja lőni magát melyik mappába tartozik, és e szerint értelmezi a beírásokat.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Orion2009. szeptember 4. 13:47
 
 
Elég sok gondolat forog a fejemben, és kicsit nehézkes megfogalmazni őket. (Aztán gondolkodtam kicsit és nem megyek bele "úgy" a részletekbe.)

Sokkal inkább az érdekelne, hogy ezeket a dolgokat miért kell problémaként kezelni? Akár mikor felmerül a napi szinten való fogyasztás a fórumon, az mindig úgy jön elő, mintha egy feltétlenül megoldandó dolog lenne. Mi van akkor ha valaki az alvászavarai miatt szív naponta? Tudom, h azzal, h vkinek alvászavarai vannak és rászív minden este, az csak felszines kezelés, hisz tovább mélyíti a fű és a nyugodt alvás közötti kapcsolatát. De ha ezt tudatosan teszi, és az életkörülményei ezt megengedik, akkor semmi problémát nem látok ebben.

Tátongó űr... A másik rendszeresen visszatérő dolog (a prevenciós órákon is). Én ugyan nem szívok naponta, de elég közel állok hozzá. Hogy ezt miért teszem? Azért, mert több hónapja nincs komoly kapcsolatom, így a füvezésre fordítandó időt/energiát onnan tudom előteremteni. Ez is egy teljesen tudatos döntés volt, egyszerűen éreztem, h nekem sokkal nagyobb szükségem van egy szinte minden estét haverokkal átfüvező időszakra, mint a nagy érzelmekre. Kivülről ez tátongó űr, belül tökéletesen elégedett vagyok.

Túlságosan személyes és relatív dolog ez ahhoz, h ilyen egyszerűen lefessük...


 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
neutroncsillag2009. szeptember 4. 11:36
 
 
Deeptrip

"de vannak akik nem tudnak zözi nélkül elaludni (vajon rendszeres tépés előtt is így volt?) és az ő esetükben hasznos lehet a tépés."

Nem tudom elképzelni miért lenne hasznos ebben a helyzetben a szerhasználat. Ha már végképpen nem megy az alvás, vannak más módszerek is, gyógytea kombinációk, a test lefárasztása, relaxáció stb stb. Amit Te írsz az olyan, mintha benzinnel akarnád eloltani a tüzet.
Egyébként nekem az a véleményem, hogy a napi szerhasználók életében majdnem minden esetben tátong valamilyen űr, amit a szerrel akarnak betömni. És ez persze lehetetlenség, nem oldódik meg a problémád attól, hogy szétcsapod magadat. Csak hamis elégedettségérzést kapsz, ami reggelre elpárolog. Én azt tanácsolom mindenkinek aki hasonló helyzetben él, hogy lefekvés előtt futtassa le magában még egyszer a napját, hol járt, kivel találkozott, mit csinált. Mi volt az ami örömöt okozott, mi volt az amit meg kellett volna tennie, de nem cselekedett helyesen, vagy mi volt az amit nem kellett volna, de mégis megtette.
Három nagy lépést kell megtenni az erkölcsi fejlődésben ahhoz, hogy egy kis lépéssel előrébb juthassunk a szellemi megismerés útján.
Vigyünk egy kis fegyelmet az életünkbe, és döntsünk mindig tudatosan. E nélkül nincs változás, csak az érzékek kielégítése, azok meg évmilliók alatt sem elégülnek ki.

 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
tripster2009. szeptember 3. 23:28
 
 
Nálam sokszor volt hogy "elalvás elõtt tömök egy pipát", aminek rendszerint az lett a vége hogy teljesen kiment az álom a szemembõl és pörögtem több órát. Rám így hat. Álmaim utána is vannak, de inkább a reggeli-délelõtti lustálkodós órákban.

Hozzáteszem, jellemzõen sativát szívok, nem földhözvágós indicát.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. szeptember 3. 23:11
 
 
Újból felmerült a zöld hatása az alvásra. Eddig úgy néz ki, hogy vannak akik jobban alszanak tőle, van olyan is aki kipihentebben ébred másnap, aztán van olyan, aki nem tud elaludni mert pörög az agya és vannak akik másnap full kómásan kelnek.

Van akinek az álmait színesebbé teszi, van aki nem emlékszik semmire.

Én személy szerint másnap kómásabban kelek, nehezebben alszom el és az álmaimra se nagyon emlékszem. Amint kihagyok 1-2 napot már is jönnek az álmok intenzíven és ez megy egy hétig kb. aztán normalizálódik.

Bár én nehezen tudom elképzelni, de vannak akik nem tudnak zözi nélkül elaludni (vajon rendszeres tépés előtt is így volt?) és az ő esetükben hasznos lehet a tépés. Nekem van egy ismerősöm, aki többek között ezért se akar letenni a napi használatról (pedig elvileg "akar" és "mindent" megpróbált), bár az ő esetében úgy gondolom, hogy ez nagyon gyenge kifogás és valszeg az alváspara is normalizálódna nem túl sok idő alatt.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
neutroncsillag2009. szeptember 3. 20:33
 
 
Nézd, hogy mi értelme van a lefekvés előtti ciginek azt nem tudom, de nagyon sok szerhasználó belecsúszik, nekem is meg van ez a tapasztalat, és még sokan másoknak is. Szerintem egyszerű rutincselekvés. Ha beépül a mindennapjaidba egy szokás, nagyon nehéz lemondani róla, főleg ha még ad valami pluszt is, megbirizgálja az örömközpontodat stb stb.
Az én véleményem is az, hogy szétcseszi az alvás-álmodás természetes folyamatát.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
demonPulvisculus2009. szeptember 3. 17:39
 
 
Ugy látszik, a szeptember a böjt hava. :) A lefekvés elötti ciginek amugy mi értelme van? Nekem igy a második zözi-mentes hétre kezd rendbejönni az alvásom. Eddig olyan semilyense volt, állandóan felébredtem, és szinte rögtön utána el is aludtam, de ez nem nevezhető pihenésnek. Ha szívok, és utána pár órával alszom, szinte sohasem álmodok semmit, ám amint nincs cigi aznap, engem szinte megrohannak az álmok - amelyekre álltalában érdemes is odafigyelnem, mert a mélyükre ásva nagyon tanulságosak tudnak lenni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
neutroncsillag2009. szeptember 3. 12:53
 
 
Én is így jártam :-)
Akkor lett tele a tököm, amikor az első kihagyott éjszaka után azt álmodtam, hogy zolit veszek, meg vagy 5000 szer felbukkant még álmomban. Ez a folyamat, szép lassan elmúlik amúgy.
Azt hiszem azok a tudatos használók, akik megmaradnak a havi egy-két alkalomnál. Nem vagyok biztos benne, hogy a lefekvés előtti szívogatás nagyon építő lenne szellemileg-testileg.
Úgyhogy nálam pörög a böjt. Már csak azért is, nehogy má a nyúl vigye a vadászpuskát!

 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
atJILri2009. szeptember 3. 11:42
 
 
Tegnap nagyon nagyon hosszú idő után kihagytam a lefekvés előtti cigimet. Az elalvással annyira nem is volt gond, hamar sikerült, viszont ami nagyon furcsa volt, hogy sokkal "intenzívebbnek" éreztem az álmomat. Ilyet még nem nagyon tapasztaltam, de rendesen átéreztem minden örömöt, izgalmat stb. amit akkor éreznék ha ez a valóság lett volna.
Ami viszont borzasztó volt, hogy kb másfél óránként felébredtem arra hogy rendesen patakokban folyik rólam a víz és ráz a hideg.

Gondoljátok, hogy van összefüggés a dolgok között vagy egyszerűen a véletlen, hogy ilyen furcsa volt az éjszaka?
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 2625)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!